Olay bugün saat 11:30 sıralarında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın makam girişinde meydana geldi. Tanju Özcan ile görüşmek isteyen H.H., Özcan’ın makam girişinde koruma polisiyle tartıştı. Taşkınlık çıkartan ve üzerinde bıçak bulunduğu tespit edilen H.H., polis ekiplerince gözaltına alındı. H.H.’nin Bolu’da pazarcılık yaptığı ve zabıtalarla yaşadığı bir problem nedeniyle Özcan ile görüşmek istediği öğrenildi.

"BU TEHDİTLERE BOYUN EĞMEM"

Seyit Torun: Seçim yaklaştıkça belediyelerimizi algıyla karalamaya çalışıyorlar Seyit Torun: Seçim yaklaştıkça belediyelerimizi algıyla karalamaya çalışıyorlar

Yaşanan olayın ardından basın toplantısı düzenleyerek bilgi veren Tanju Özcan, şunları söyledi:

"Makam odama kimliği belirsiz bir şahıs gelerek bağırmış, çağırmış ve arkadaşlarımı tehdit etmiş. Daha sonra polis tarafından gözaltına alındı. Bana yönelik tehditler artmıştı. Özellikle PKK ve onun uzantıları tarafından uzun süredir tehditler alıyordum. Bu sebeple bir süredir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından makamımın önüne koruma polisi tahsis edilmişti. Burada 500 kişi çalışıyor. Elinde biri bıçakla geliyor ve tehditler savuruyor. Bu durumdan çalışan arkadaşlarımız da etkilendi. Ben tehditlere boyun eğmem. Ama belediye çalışanlarıma bir zarar gelirse o kişi ve kişilerin dünyayı başlarına yıkarım. Güvenlik konusunda iyi değiliz. İnsanlar bize kolay ulaşması adına güvenliği sıkı tutmadık ama bundan sonra sıkı güvenlik tedbirleri alacağız. Yaşanan son olayı emniyet yetkilileri tüm detaylarıyla araştırıyor. 3-5 çapulcunun bizi tehdit etmesi çok önemli değil."