MHK Başkanı Serdar Tatlı istifa etti

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı istifa etti. TFF Yönetim Kurulu ilerleyen günlerde bir toplantı yaparak yeni MHK Başkanı ataması gerçekleştirecek ya da belirlenecek yeni sisteme kadar geçici olarak bir karar alacak

Spor 21.10.2021, 13:43 21.10.2021, 17:55
MHK Başkanı Serdar Tatlı istifa etti

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı görevinden istifa etti.

Dün Kulüpler Birliği ile TFF üyelerinin MHK konusunda toplanmasının ardından bugün istifa geldi. Eleştirilerin odağındaki MHK sistemi her kulübün tepkisini çekerken Başkan Serdar Tatlı bugün Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı görüşmenin ardından istifa kararı aldı. Son dönem içinde yaşanan hakem eleştirileri ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan toplantı talep eden Serdar Tatlı, görüşmenin ardından yeni bir yapılanmanın önünü açmak için istifa kararı alırken, Tatlı bunu MHK üyeleri ile görüşerek fikirlerini aldı. Yeni bir yapılanma isteyen kulüplerin işini kolaylaştırmak isteyen Tatlı, istifasını arkadaşlarına da bildirdikten sonra TFF binasından ayrıldı.

TFF Yönetim Kurulu ilerleyen günlerde bir toplantı yaparak yeni MHK Başkanı ataması gerçekleştirecek ya da belirlenecek yeni sisteme kadar geçici olarak bir karar alacak.

SON 20 YILDA 14 MHK

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu'nda (MHK) son 20 yılda yaşanan sık başkan ve yönetim değişiklikleri dikkati çekiyor.

Türk futbolunda son 20 yıllık süreçte MHK yönetimleri 14 kez değişirken 10 farklı isim başkanlık yaptı.

Söz konusu süreçte 2000 yılından bu yana Bülent Yavuz, Sabri Çelik (2), Ufuk Özerten, Mustafa Çulcu, Hilmi Ok, Oğuz Sarvan, Yusuf Namoğlu (3), Zekeriya Alp (2), Kuddusi Müftüoğlu, Serdar Tatlı, Türk hakemlerini yöneten isimler oldu. Son 20 yıl MHK'yi yöneten başkanlardan Yusuf Namoğlu 3, Sabri Çelik ile Zekeriya Alp ikişer farklı dönemde görev aldı.

66 ÜYE

Bu dönemde 14 farklı MHK yönetiminde toplamda 66 üye görev aldı. Merkez Hakem Kurulunda üyelik yapan isimlerden 29'u birden farklı yönetime girdi. Alican Lakot, Turgay Güdü, Hikmet Öksüzoğlu, Metin Tokat, Ünsal Çimen ve Zihni Aksoy, 14 dönemin 4'ünde yönetimde bulundu.

LİSTE

Son 20 yılda TFF başkanlarına göre oluşan MHK'ler ve yönetimleri şöyle:

TFF Başkanı Başkan Dönem Gün Yönetim
Haluk Ulusoy Bülent Yavuz 16 Haziran 2000-22 Temmuz 2004 4 yıl 36 gün Sabri Çelik, Serdar Çakır, Erdoğdu Diyadin, Mevlüt Güzel, Necdet Erdilek, Taner Yalçındağ, Erdoğan Çamlıyurt, Mahmut Çetiner
Levent Bıçakçı Sabri Çelik 23 Temmuz 2004-5 Mayıs 2005 286 gün Muhittin Boşat, Necmi Temizel, Mevlüt Güzel, Murat Ilgaz, Alican Lakot, Mahmut Çetiner, Ali Kunak, Salih Türktunç
Levent Bıçakçı Ufuk Özerten 5 Mayıs 2005-23 Ocak 2006 263 gün Yüksel Okçuoğlu, Oğuz Sarvan, Gazanfer Doğu, Ahen Tüzün, Nihat Güner, Osman Avcı, Abdurrahman Arıcı, Turgay Güdü
Haluk Ulusoy Mustafa Çulcu 23 Ocak 2006-4 Temmuz 2007 1 yıl 162 gün Mevlüt Güzel, Ali Kunak, Fethi Heper, Ali Aydın, Orhan Erdemir, Lale Orta, Hikmet Öksüzoğlu, Hatip Çopur
Haluk Ulusoy Hilmi Ok 7 Temmuz 2007-13 Şubat 2008 224 gün Sabri Çelik, Taner Yalçındağ, Serdar Tatlı, Hikmet Öksüzoğlu, Onur Sorguç, Sürhat Müniroğlu, Fethi Heper, Hatip Çopur
Hasan Doğan Oğuz Sarvan 14 Şubat 2008-29 Haziran 2011 3 yıl 135 gün Yüksel Okçuoğlu, Zihni Aksoy, Osman Avcı, Ünsal Çimen, Turgay Güdü, Galip Bitigen, Osman Erdal Fırat, Adnan Şeker
Mehmet Ali Aydınlar Yusuf Namoğlu 30 Haziran 2011-27 Şubat 2012 242 gün Metin Tokat, Bedri Dölkeleş, İlhami Kaplan, Yavuz Karaozan, Zihni Aksoy, Alican Lakot, Galip Bitigen, Yahya Diker
Yıldırım Demirören Zekeriya Alp 29 Şubat 2012-16 Aralık 2014 2 yıl 290 gün Yüksel Okçuoğlu, Seyfi Gözaydın, Saadettin Güler, Ünsal Çimen, Hamza Işın, Turgay Güdü, Zihni Aksoy, Musa Soykarcı
Yıldırım Demirören Yusuf Namoğlu 16 Aralık 2014-26 Haziran 2015 194 gün Metin Tokat, Bedri Dölkeleş, İlhami Kaplan, Erol Ersoy, İbrahim Aksoy, Kadir Tozlu, Alican Lakot, Fahir Ersoy
Yıldırım Demirören Kuddusi Müftüoğlu 26 Haziran 2015-31 Temmuz 2016 1 yıl 35 gün Bünyamin Gezer, Hakan Özkan, İsmet Cengiz, Erdal Güleç, Zafer Demir, Yıldıray Aslan, Hikmet Öksüzoğlu, Sadettin Güler
Yıldırım Demirören Yusuf Namoğlu 1 Ağustos 2016-14 Şubat 2019 2 yıl 194 gün Metin Tokat, Bedri Dölkeleş, Erol Ersoy, Alican Lakot, Murat Ilgaz, Kadir Tozlu, Serdar Tatlı, Ahmet Erdoğan
Yıldırım Demirören Sabri Çelik 15 Şubat 2019-4 Temmuz 2019 139 gün Mustafa Çulcu, Muhittin Boşat, Ünsal Çimen, Mustafa Kamil Abitoğlu, Hakan Sivriservi, Ferhat Gündoğdu, Nihat Mızrak, Hamza Mısır
Nihat Özdemir Zekeriya Alp 4 Temmuz 2019-20 Ağustos 2020 1 yıl 47 gün Oğuz Sarvan, Ünsal Çimen, Zihni Aksoy, Turgay Güdü, Hamza Işın, Murat Ilgaz, Yunus Yıldırım, Ahmet Şahin
Nihat Özdemir Serdar Tatlı

25 Ağustos 2020-21 Ekim 2021

1 yıl
57 gün
Metin Tokat, Erol Ersoy, Kadir Tozlu, Mahmut Çetiner, Mustafa Kamil Abitoğlu, Hikmet Öksüzoğlu, Ahmet Erdoğan, Nedim Göklü

Not: Serdar Tatlı yönetiminde geçen günlerde istifa eden Metin Tokat'ın yerine Ferhat Gündoğdu getirildi.

Yorumlar (0)
banner83
banner84
banner114
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:35
Güneş 08:01
Öğle 13:05
İkindi 15:37
Akşam 17:59
Yatsı 19:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4