İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayraklı Cengizhan Erzurumlular Derneği'ni ziyaret ederek Erzurumlu yurttaşlarla bir araya geldi. Başkan Tunç Soyer, ülkede yaşanan ekonomik krize değinerek, “Bu hikaye bir kader değil. Değişecek. Bu bizim elimizde. Siz siyasette var olacaksınız, sizin talepleriniz var olacak. Hakkınız, hukukunuz korunacak. Başka bir memleket ve Türkiye mümkün. Kimse enseyi karartmasın. Bizim arkamızda binlerce yıllık bir tarih var. Biz komşusu açken tok yatmayız. Biz çok kuvvetli bir milletiz. Atalarımız dünyanın bildiği en büyük zaferi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanmışlar” dedi.

“Çok az kaldı”

Yanlış siyasetlerin ve politikaların Türkiye'yi bu duruma getirdiğini belirten Başkan Soyer, şöyle konuştu: “Sonuna geldik, bu hikayeyi değiştireceğiz. Haktan, adaletten, emekten, alın terinden, namustan yana iktidar kuracağız. Emin olun çok az kaldı. Bu memleket hepsini düzeltir, gücü var. Biz ya cumhuriyetin gerisine gideceğiz ya da yeni bir demokrasinin hepimizin hayatına gireceği yeni bir yüzyılın kapısını açacağız. Dışarıya mahkum olmadan, kendi öz kaynaklarımızla herkesin karnının doyduğu bir düzeni yaratabiliriz. Seçime çok az kaldı, aranızdaki birliği beraberliği koruyun. Aranıza nifak girmesine izin vermeyin. Birbirimizden ayrılan siyasi sebeplerden daha fazla birleştiren sebep var. Başka partilere inanıyor olabiliriz ama sonuçta hepimiz yoksulluk çekiyoruz. Hepimiz bu memleketteki adalet eksikliğinden nasibimizi alıyoruz. Kimse kimseye sırtını dönmesin. Siz ne kadar bir arada durursanız gücünüz o kadar artar. Umudum bu memleketin genç kadınlarında. Bu memleketin size ihtiyacı var. Siyasetten uzak durmayın” dedi.

Çiğli’de Kadın ve Sağlık Atölyesi Eğitimleri devam ediyor Çiğli’de Kadın ve Sağlık Atölyesi Eğitimleri devam ediyor

Başkan Soyer’e teşekkür

Bayraklı Cengizhan Erzurumlular Derneği Başkanı Medeni Erdem, “2019'da yola çıkarken 'Çok renk, çok ses, çok nefes' ilkesiyle yola çıktık. Bu ilkeler doğrultusunda görev yaptığınız için size çok teşekkür ediyorum. Demokrat, özgürlükçü kimliğinize kimseyi ötekileştirmeden görev yapmanız bizi mutlu ve bahtiyar ediyor. Sivil toplum kuruluşları siyaset üstüdür, demokrasinin vazgeçilmezidir. Bizler yanlışı gördüğümüzde eleştiririz. Bayraklı'nın kozmopolit bir yapısı var, benim bölgem fakir bir bölge. Okuma, yazma oranı çok düşük. Cahillikle, fakirliği yan yana koyduğunda hiç iyi şeyler yaşanmıyor. Cumhuriyetin temel taşlarının yerine oturması için sivil toplum kuruluşları olarak çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.