EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ziyaret ederek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ne davet etti.

İYİ Parti Genel Merkezi’ni ziyaret eden Soyer, görüşmenin ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener'i ziyaret edip İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ne davet ettim. Misafirperverliği ve olumlu yaklaşımı için kendisine ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun'a şükranlarımı sunarım" ifadelerine yer verdi.

Soyer daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti.

Soyer, "Saadet Partisi Genel Başkanı Sn. Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret ederek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ne davet ettim. Kendilerine misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum." dedi.

Soyer Ankara temaslarına DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ziyaretiyle devam etti. 

Soyer, "DEVA Partisi lideri Sn. Ali Babacan'ı ziyaret ederek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ne davet ettim. Misafirperverliği için kendisine teşekkür ediyorum." dedi.

Tunç Soyer, Babacan ile görüşmesinin ardınan Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyaret etti.

Aslanoğlu ve Tugay, Makedonya Göçmenleri Derneği'ni ziyaret etti Aslanoğlu ve Tugay, Makedonya Göçmenleri Derneği'ni ziyaret etti

Soyer, "Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret ederek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ne davetimizi ilettim. Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan ve Genel Başkan Yardımcıları Kerim Rota ve Doğan Demir şahsında tüm Gelecek Partilileri teşekkür ederim." dedi.

SOYER: MUTABAKAT METNİNİ TÜM KALBİMLE DESTEKLİYORUM

Öte yandan Millet İttifakı, “Ortak Politikalar Mutabakat Metni”ni, bugün, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen toplantı ile açıkladı.

Toplantıya; CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı da katıldı.

Soyer, mutabakat metnini tüm kalbiyle desteklediğini belirtirken, sosyal medyadan, "Demokrasi özlemiyle bir araya gelen altı siyasi partinin daha güzel, daha müreffeh bir Türkiye için paylaştığı mutabakat metnini tüm kalbimle destekliyorum. Bu beraberliğin sonu güzel olacak. Göreceksiniz, bir şey değişecek, her şey değişecek." mesajını paylaştı.