CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP’li belediye başkanlarına gönderdiği yazıda; belediyelerden dar gelirli, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim, kırtasiye giderlerine destek olmalarını istedi.

Kırtasiye masraflarının geçen yıla göre 2-3 kat arttığını, siyasi iktidarın ise bu soruna karşı önlem almadığı ifade eden Torun, “Belediyelerimiz bu yıl da desteklerini artırarak öğrencilerimizin yanında duracak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Kara Kış Fonu kapsamında belediyelerin yurttaşlara, öğrencilere desteğine değinen Torun, “Belediyelerimiz geçen yıl Kara Kış Fonu kapsamında yaklaşık 700 bin öğrenciye toplamda 280 milyon lirayı bulan eğitim/kırtasiye yardımında bulundu. Belediyelerimiz bu yıl da kırtasiye başta olmak üzere farklı eğitim giderleri için yardımlarını artırarak öğrencilerimize destek olmaya devam edecek” dedi.

Torun’un belediyelere gönderdiği yazı şöyle:

“SİYASİ İKTİDAR, VATANDAŞLARIMIZI SORUNLARIYLA BAŞ BAŞA BIRAKTI: Bilindiği üzere; yeni eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 Pazartesi başlayacaktır. Ancak okul hazırlıklarına devam eden öğrenci ve velilerimiz, eğitim, kırtasiye giderlerinde yaşanan fiyat artışları nedeniyle ağır bir maddi yük altında kalmıştır. Özellikle dar gelirli ailelerimiz, geçen yıla göre 2-3 kat artan fiyatlar karşısında büyük mağduriyet yaşamaktadır. Siyasi iktidar ise bu tablo karşısında bir önlem almayarak, vatandaşlarımızı sorunlarıyla baş başa bırakmıştır.

GENEL BAŞKANIMIZIN ÇAĞRISIYLA…: Bu kapsamda; Sayın Genel Başkanımızın çağrısıyla, tüm belediyelerimizin, kendi bölgelerindeki ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek, okul çağındaki evlatlarımızın eğitim/kırtasiye masraflarına imkânlar ölçüsünde destek olması faydalı olacaktır. Geçen eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize her alanda önemli destekler sağlayan belediyelerimizin, bu yıl da desteklerini artırarak öğrencilerimizin yanında duracağına inanıyoruz.”