Ziyaretin amacının kendisine verilen onurlu görev için teşekkür etmek olduğunu söyleyen Aslanoğlu’na, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de eşlik etti.

CHP'li belediye başkanları Ankara'da toplanacak CHP'li belediye başkanları Ankara'da toplanacak

CHP İzmir’in yeni il başkanı olan Aslanoğlu ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATACAĞIZ"

"Bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile birlikte, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettik. Bu ziyaretin amacı, artık millet iktidarının kuruluşuna günler kalmışken, İzmir gibi Türkiye’nin gözbebeği bir kentte, partimizin il başkanlığı gibi önemli ve onurlu bir göreve beni layık görmesinden dolayı teşekkürlerimi sunmaktı.

Böylesine önemli günlerden geçerken, Türkiye'de çok büyük işlere imza atan, muhalefetteyken iktidardaymışçasına, Emekliye 2 Maaş ikramiyeyi verdiren, 3600 Ek göstergeyi yasalaştıran ve EYT’nin çıkarılmasını sağlamış olan Sayın Genel Başkanımızın, bu inanılmaz performansını bizlerde örgütümüz ile birlikte İzmir’de ortaya koyacağız. Bunun sözünü Sayın Genel Başkanımıza verdik. İzmir'in Millet iktidarına, hem sahada hem sandıkta en büyük katkıyı vermesi için gecemizi gündüzümüze katacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."

SOYER: KOL KOLA ÇALIŞACAĞIZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise ziyaretin ardından sosyal medya hesabından "kol kola çalışacağız" mesajı paylaştı.

Soyer, "Görevine yeni başlayan partimizin İl Başkanı Sn. Şenol Aslanoğlu ile Genel Başkanımız Sn. @kilicdarogluk'nu makamında ziyaret ettik. Güveni için teşekkür ettik. Heyecanını paylaştığım yol arkadaşımızla şehrimiz için en iyisini yapmak adına kol kola çalışacağız." dedi.