Kılıçdaroğlu: Bu ülkeye adaleti ya getireceğim, ya getireceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman Şambayat'ta; “Sakın umutsuzluğa kapılmayın. Haksızlıklar karşısında asla susmayacağız. Kim haksızlığa uğradıysa; kadını, erkeği, yaşlısı, genci… Gelecek, bana başvuracak. Bütün haksızlıkları bitireceğim. Bu ülkeye adaleti ya getireceğim, ya getireceğim. Nokta” dedi. Kılıçdaroğlu’nun mikrofonu verdiği bir yurttaş ise “Ben bir anayım, ben bir kadınım, ben bir emektarım. Ellerim berbat. İki tane oğlum üniversite bitirdi. Ve işsiz, aşsız. Neden? Güneydoğu’nun tek yediği bulgur… Onu da elimizden aldılar. Yeter, Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Düş yakamızdan, düş” diye konuştu.

Politika 19.09.2022, 15:48 19.09.2022, 17:05
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeye adaleti ya getireceğim, ya getireceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Adıyaman’da ilk olarak Şambayat Belediyesi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, burada; Belediye Başkanı Necdet Arıcı tarafından karşılandı. Karşılama sarasında davul ve zurna çalındı. Kılıçdaroğlu'na yöresel ürünler hediye edildi. Kılıçdaroğlu, belediye önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Siyaset, toplumu ayrıştırmak için yapılmaz. Siyaset, toplumun kucaklaşması için yapılır. Siyaset zenginleşmek için yapılmaz. Siyaset, vatandaş zenginleşsin diye yapılır. Siyaset, halka hesap vermektir Halka hesap vermeyen siyaset, karanlık odaklara hizmet verir demektir. Siyaset kadın ve erkek eşitliği demektir. Kadınlara haklarını telim etmek demektir. Siyaset; belde başkanının, belediye başkanının halka hizmet etmesi demektir. Belediye başkanımız sizlere hizmet ediyor. Sizler için çalışıyor, üretmeye çalışıyor. Biz de elimizden gelen her türlü desteği belediye başkanımıza veriyoruz.

Adıyaman’ı gayet iyi biliyorum. Tütününü, üzümünü, fıstığını da biliyorum. Adıyaman’ın çalışkan insanlarını da biliyorum. Hepsini biliyorum ama Adıyaman’dan beklediğimiz oyu alamadık. Bir milletvekilimiz var. Gece gündüz, 24 saat çalışıyor. Ama bir milletvekili bize yetmez. Daha fazla milletvekiline ihtiyacımız var.

Ve bizler; altılı masanın liderleri olarak bizler, Türkiye’yi huzura kavuşturmak istiyoruz. Türkiye’yi büyütmek istiyoruz. Türkiye için çalışmak istiyoruz. Altı lider bir aradayız, beraberiz. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Hiç kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. Bu konuda bütün Adıyamanlı kardeşlerime seslenmek isterim. Huzur içinde olun. Asla umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye’yi büyüteceğiz, güzelleştireceğiz. Türkiye’de herkes kucaklaşacak.

Bunun için sizin, bize katılmanız gerekiyor. Geçmişte şöyle veya böyle CHP’ye sempati duymayanlar olabilir. Doğrudur. Eksiğimiz var mı? Evet. Biz de yanlışlarımız ile yüzleşiyoruz. Bizim de eksikliklerimiz varsa onları gidermeye çalışıyoruz.

Yeni bir iklimi Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Kucaklaşmayı getirmek istiyoruz. Herkesin karnı doysun istiyoruz. Her evde bereket olsun diyoruz. Her ailede huzur olsun diyoruz. Bunun mücadelesini yapıyoruz.

Dün, Kadın Kollarımız ile beraber; derin yoksulluk konusunda araştırma yapan kadın kardeşlerim ile beraber bir toplantı yaptık. Dedik ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde her ailenin asgari bir gelir güvencesi olsun. Hiçbir ailede, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Her evde huzur olsun, her evde bereket olsun dedik. Bunun mücadelesini yapıyoruz ve yapacağız, göreceksiniz.

Biz bunu yaparken soruyorlar, ‘Parayı nereden bulacaksın?’ Bu bir siyasi tercihtir. Parayı beşli çeteye mi vereceksin, vatandaşa mı vereceksin? Biz beşli çeteye değil vatandaşa hizmet edeceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Efendim, ‘beşli çeteden paraları nasıl alacaksınız?’ Paraları söke söke alacağız. Hukuk içinde alacağız, adalet içinde alacağız. Milletin hakkı ve hukukunu millete teslim edeceğiz.

Ne olursa olsun, takdir millete aittir. Milletten büyük kimse yoktur. Millet, partiden de büyüktür. Milletin her ferdine saygı duymak bizim görevimizdir. Bize oy versin, vermesin; 85 milyona hizmet götürmek de bizim görevimizdir. Biz toplumu ayırmıyoruz, biz toplumu bölmüyoruz, bir ayrıştırmıyoruz. Herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına biz saygı gösteririz. Unutmayın, biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Halkın partisiyiz. Halk için mücadele ediyoruz.

Sakın umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye güzel bir ülkedir, Türkiye bereketli bir ülkedir, Türkiye zengin bir ülkedir. Kaynakların adaletle dağıtılması lazım. Çünkü devletin dini adalettir. Ve adaleti mutlaka sağlayacağız. Haksızlıklar karşısında asla susmayacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bunun mücadelesini yapacağız. Kim haksızlığa uğradıysa; kadını, erkeği, yaşlısı, genci… Gelecek bana başvuracak. Bütün haksızlıkları bitireceğim. Bu ülkeye adaleti ya getireceğim, ya getireceğim. Nokta.”

Kılıçdaroğlu’nun mikrofonu bıraktığı kadın yurttaş, iki çocuğunun işsiz olduğunu dile getirerek, “Ben bir anayım, ben bir kadınım, ben bir emektarım. Ellerim berbat. Lütfen rica ediyorum. İki tane oğlum üniversite bitirdi. Ve işsiz, aşsız. Neden? Güneydoğu’nun tek yediği bulgur… Onu da elimizden aldılar. Yeter, Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Düş yakamızdan, düş” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ise “Hiç meraklanmayın, Allah’ın izni sizlerin oyları ile onu emekli edeceğim. Hiç endişe etmeyin. Emekli edeceğim” dedi.  

KILIÇDAROĞLU, ADIYAMAN’DA: GÜNÜN 24 SAATİ ÇALIŞIYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da Şambayat Belediyesi’ni ziyaretinin ardından Gölbaşı Belediyesi’ne gitti. Burada Kılıçdaroğlu’nu Belediye Başkanı İskender Yıldırım karşıladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Karaağaç Caddesi’nde esnafı ziyaret etti. Esnaf, Kılıçdaroğlu’na kazanamadıklarını söyleyerek, “Benim yerime çocuklar doğruları söyler. Ben AK Parti’nin kurucu üyelerinden biriyim. Şu anda bile aktifim. Ama yanımda şu an bunu iptal edeceğim ben. E- devletime girdim” diyerek, AK Parti’den telefon üzerinden E- devlete girerek istifa etti.

Esnafın çocuğu durumlarını anlatarak, “Biz artık bıktık etiket değiştirmekten. Her gün zam geliyor” dedi. Esnaf Kılıçdaroğlu’nun “Umutsuz olmayın” sözüne karşı “Artık adalet istiyoruz. Ben de bu partiye güvenerek oy vermiştim ve yönetimindeydim. Ama şu anda ben o adaletin çöktüğüne inanıyorum. Şu anda ülkemizde adalet sistemi çökmüş” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu esnaf ziyareti sırasında kendisine sevgi gösterisinde bulunan yurttaşlara şöyle seslendi:

“Bu ülkenin bu yönetimi hak etmediğini ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Evlatlarımızın güzel bir ülkede yetişmesi lazım. Evlatlarımız güzel bir Türkiye’de yetişmesi yanında güzel bir geleceği hak ediyor. Onlar için çalışmak lazım. Kadını ve erkeği, her evde huzur ve bereketin olmasını istiyorum. Herkesin kucaklaşmasını istiyorum. Kavgadan bıktık. Kavganın olmadığı, büyüyen bir Türkiye’yi, güzelleşen bir Türkiye’yi istiyorum.

Hiç endişeniz olmasın Adıyaman bize bir milletvekili veriyor, ama bu bize yetmiyor. Milletvekili sayısının artması lazım. Onun için geldim sizlere. Eğer milletvekili sayımız düşükse kabahat Adıyamanlılarda değil kabahat bizde. Yeteri kadar gelmedik. Sofranıza oturmadık, konuşmadık.

“GÜNÜN 24 SAATİ ÇALIŞIYORUM”

Şimdi Türkiye’nin bütün il ve ilçelerine gidiyorum. Günün 24 saati çalışıyorum. Güzel ülkem için, sizler için, tüyü bitmemiş yetim için çalışıyorum. Bu ülkeye adaleti getireceğim. Devletin dini adaletse, devletin dini adalet olması için her türlü mücadeleyi sizin için yapacağım. Üreten kimse, kim üretiyorsa, kim alın teri döküyorsa onun kazanmasını isteyeceğim. Ben beşli çetenin adamı değilim ben esnaf, çiftçi, emekli için, alın teri döken herkes için çalışacağım, herkes için mücadele edeceğim. Ben bunu söylediğimde ‘Parayı nereden bulacaksın?’ diye bize söylüyorlar. Hiç endişe etmeyin. Türkiye zengin ülke. Türkiye’nin kaynakları, sizin ödediğiniz vergilerin büyük bir kısmı beşli çetelere gidiyor, mafyaya, baronlara gidiyor. Bunların tamamına kök söktüreceğim. Hiç endişe etmeyin.

Hiçbir ayrımcılığa asla ve asla izin vermeyeceğim. Herkesi kucaklayacağız. Çiftçi üretiyor mu? Evet, üretiyor. Üretiyorsa başımın üstünde yeri var. Allah nasip eder sizlerin oylarıyla iktidara geldiğimizde ilk bir hafta içinde çiftçinin, esnafın, bankalar, esnaf kefalet kooperatifinden veya kredi kooperatifinden çektikleri kredilerin faizlerini sıfırlayacağım…

Adıyaman’a, Adıyamanlılara hizmet etmek benim için onur verici bir görev olacaktır. Tek istediğim moralinizi bozmayın, biraz sabır. Tek istediğim sandık önünüze gelecek ve oy kullanacaksınız. Oy kullanmadan önce vicdanınızın sesini dinleyin, ‘Artık yeter’ deyin. Beşli çetelere, baronlara çalışanlara izin vermeyin, oligarklara izin vermeyin. Esnaf, çiftçi perişan. Onlardan alacağım adalet içinde sizlere vereceğim.”

Yorumlar (0)
banner83
29
açık
banner84
banner82
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak 05:34
Güneş 06:55
Öğle 13:08
İkindi 16:31
Akşam 19:11
Yatsı 20:27
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1