İzmir'de 3 bin kişi CHP rozeti taktı! Doktora öğrencisi Ezgi Aydın: Geldikleri gibi giderler

CHP İzmir İl Başkanlığı'nın toplu üye katılım töreni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla yapıldı. 3 bin kişinin rozet CHP rozetini taktığı törende konuşan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon bölümü mezunu, Sanat Felsefesi doktora öğrencisi Ezgi Aydın, “Son altı aydır özel bir yemek firmasında asgari ücretin yarısı maaşla çalışmaktayım. Bu firmada bulaşıkçı olarak çalışıyorum. Evet, bulaşıkçılık yapıyorum. Gitmemizi istiyorlar, gitmeyin. Vazgeçmemizi istiyorlar, vazgeçmeyin. Umut bugün burada, umut şu an tam karşımda. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatan o anlamlı cümlesini bir kez daha söylemek istiyorum. Geldikleri gibi giderler” dedi.

Politika 18.06.2022, 14:30
İzmir'de 3 bin kişi CHP rozeti taktı! Doktora öğrencisi Ezgi Aydın: Geldikleri gibi giderler

CHP, bugün İzmir’de üye katılım töreni düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in de katıldığı törende, CHP’ye yeni üye olan vatandaşlar konuştu.  

Celal Atik Spor Salonu'nda yoğun katılımın olduğu üye katılım törenine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Gülizar Biçer Karaca, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP genel merkez ve il yöneticileri ile yurttaşlar katıldı.

O 1976’DAKİ SICAKLIĞI AYNEN BURADA GÖRDÜM

Eski ANAP Genel Başkan Yardımcısı Doğan Erdin, “1976’dan 1980 yılına kadar CHP’de görev yaptım. 1980 ihtilalinden sonra Anavatan Partisi’nde çalıştım.Geçenlerde bu görevlerimizden olduğu gibi ayrıldık. Sayın Genel Başkanımızın, ‘Bize katılın’ dediğine uyarak buraya geldik. İnşallah hep birlikte çok güzel şeyler yapacağız. O 1976’daki sıcaklığı aynen burada gördüm. Daha güzel olacak inşallah. Memleketimiz ve vatanımız için hayırlı olsun. Hep beraber iktidara doğru yürüyeceğiz. CHP birinci parti olacak inşallah” dedi.

İKTİDARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE

Atatürk Üniversitesi Yerel Yönetimler öğrencisi, Roman vatandaş Nazlı İnce şunları söyledi:  

“Sizlere Roman toplumunun liderliğinden bahsedeceğim. Türkiye’de yaklaşık 5-7 milyon arasında Roman vatandaşı yaşamaktadır. Şimdi diyeceksiniz ki bu Roman liderliği nereden geliyor? Türkiye’de eğitim olanaklarına ulaşmakta en çok zorluk çeken, eğitim düzeyi en düşük Roman toplumundadır. Bunun yanı sıra istihdam alanında işsizliğin en çok yaşandığı toplum yine Roman toplumudur. Bunların getirisi olarak suça bulaşma oranlarına bakıldığında suça en çok bulaşan toplum yine Roman toplumudur. Bu yüzden karar alma mekanizmalarında daha çok yer almak bizlerin sorunlarının çözümünde önemli rol oynayacaktır.

Özellikle Roman Eylem Planları hazırlanırken biz Roman kadınlarının ve gençlerinin düşüncelerinin sorulması gerekiyor. Kısacası; bizler bu ülkede, ne yazık ki artık mülteci kadar değerimizin olmadığını düşünüyoruz. Şimdi bir tek umudumuz kaldı elimizde. Sımsıkı ona sarılıyoruz. Roman kadınlar olarak gelmekte olanın, gelip bizlerin sorunlarına çare ve deva olmasını başta işsizlik olması üzere tüm sorunlarına çözüm üretmesini umut ediyoruz. İktidarda görüşmek üzere.”

“YILLARDIR BU HEYECANIM ASLA BİTMEDİ”

Yılmaz Güney’in kız kardeşi Güzide Sayılı ise “Yıllardır bu heyecanım asla bitmedi. Bütün partimin o güzel insanları hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Bugün üniversiteye çocuklarımız sınava girdi, onlara başarılar diliyorum. Annelerimize kolaylıklar diliyorum. Eğitim öğretim yılımız da tatile girdi. Şunu düşünmesin anne babalarımız. Çocuklarımız karnelerini aldılar, takdirlerini aldılar ama biz onlara ne hediye edeceğiz, sevgimiz. Sevgimiz onlara en güzel ödül. Bu bize yeter. Ben yıllardır CHP’deyim. Uzun bir zaman önce kanser hastalığına yakalandım. Ama çok şükür tekrar sizlerin arasındayım onurla gururla. Sizleri çok seviyorum” diye konuştu.

“HEP BERABER BİR KARDEŞLİK SOFRASINI KURACAĞIMIZ GÜNLERE YÜRÜYORUZ”

Judo Antrenörü, Badminton Federasyonu Asbaşkanı Münir Tunç ise şöyle konuştu:

“Bu salonda dostların bir kısmı beni tanıyor ancak izninizle birkaç cümleyle kendimi tanıtmak istiyorum. Ben Münir Tunç. Bir spor insanıyım. 1987 yılında judo sporuna başladım. On yıl sonra 1997 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü judo branşını açtık. 2011 yılında görme engelliler judo branşını açmakta öncülük yaptım ve akabinde 2013 yılında işitme engelliler branşını açtık. Bu bahsettiğim üç ana branşta cumhuriyet tarihimizde ilkleri başardık. Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda madalyalar kazandık. Bu salonda olmamızın benim için bir başka anlamı var. Bu salon 25 yıllık spor hayatımın yuvası. Burada yüzlerce çocuğumuzu judo sporuyla buluşturduk. Spor yumağımıza hoş geldiniz. Bizim bir de 2001 yılında kurduğumuz bir spor kulübümüz var. Sporcularımız en çok Basmane ve çevresindeki semtlerden geliyor. Gelen yoksul, emekçi halkımızın çocukları onları kötü alışkanlıklardan korumak için kurduğumuz bir spor kulübüdür bu. Büyük sinema ustası, değerli sanatçı Yılmaz Güney’in dediği gibi gençlerimizin sağlıklı gelişimi için onlara uygun ortam sağlanmadığında onların farklı yollara sapması kapımızdadır. Biz bu düsturla yola çıktık. Bu iyi niyetimizin ve hedefimizin sonucu olarak Allah’a şükürler olsun ki 38 tane altın madalya ve bronz madalya ile ülkemize 46 ülkede İstiklal Marşı okumayı nasip etti. Bunca yılın emeğin en güzel karşılığı sayısız beden eğitimi öğretmeni, antrenör, farklı mesleklere yönelen genç insanlar yetiştirmiş olmaktır. Buradan özellikle teşekkür etmem gereken isimler var. “Dezavantajlı bölgelere sporu yayın” diyen İzmir Büyükşehir belediye başkanımız sayın Tunç Soyer’e, Konak’ta badmintona, judoya alan açan Konak Belediye Başkanımız sayın Abdül Batur’a, ve on yıllardır İzmir’e büyük hizmetler vermiş sosyal belediyeciliğin örnek isimleri olan tüm sosyal demokrat belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bir özel teşekkürüm de bugün bu salonda başarılı organizasyonu gerçekleştiren CHP İzmir İl Başkanı sayın Deniz Yücel’e ve partimizin tüm emekçilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca CHP ile gönül bağı kurmama vesile olan Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken hocama ve CHP’de siyaset yapan bana güç veren isimsiz kahramanlara şükranlarımı sunuyorum. Sözlerimi tamamlarken güzel ülkemizin alın teriyle geçinen insanlarının, şiddete, zorbalığa hayır diyen kadınlarının, aydınlık bir gelecek isteyen gençlerin, derelerimizin ağaçlarımızın, meydanlarımızın her gün saldırı altında olduğu bir zamandan geçiyoruz. Karanlığı bitirecek kıvılcımı adalet yürüyüşüyle çakan genel başkanımız öncülüğünde hep beraber bir kardeşlik sofrasını kuracağımız günlere yürüyoruz. Ben, semtim ve İzmir’de binlerce can yoldaşımla bu yürüyüşe katılmaya geldik. Hepimizin yolu açık olsun.”

“ZENGİNİN FAİZ BORÇLARINI SİLECEĞİNİZE ÖĞRENCİNİN FAİZ BORÇLARINI SİLİN”

Sanat Felsefesi doktora öğrencisi Ezgi Aydın, şunları söyledi:

“İzmir Karabağlar Tahsin Yazıcı Mahallesi’nde ailemle birlikte yaşıyorum. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema-Televizyon mezunuyum. Formasyon eğitimimi tamamladıktan sonra KPSS’ye girdim. Puanlarımız ne kadar yüksek olsa da mülakat esnasında işleyen liyakatsizlik sebebiyle elendik ve elenmeye devam ediyoruz. Sanat felsefesi doktorama devam etmekteyim. Üniversitelerdeki kadrolaşma ve yine sistemde mevcut bulunan liyakatsizlik yüzünden, YÖK tarafından Felsefe bölümlerine verilen az sayıda kadrodan dolayı akademisyen olma yolundaki emeklerim de birer hayalden ibaret oldu.

Çünkü onlar da çok iyi biliyorlar ki sanat ve felsefenin buluştuğu noktada düşünen, sorgulayan özgür bireyler yetişecektir ve bu onların işlerine gelmeyecektir. Üniversite hayatıma devam etmek için almak zorunda olduğum öğrenim kredisi borcumu ödeyemedim ve borcum gün geçtikçe arttı. Faiz üstüne faiz bindi. Bu problemi benimle birlikte yaşayan işsiz ve devlete borçlu onlarca genç arkadaşım var. Buradan sesleniyorum. Zenginin faiz borçlarını sileceğinize öğrencinin borçlarını silin.

AKP iktidara geldiğinde ben 12 yaşındaydım, bugün 33 yaşındayım. Değişen ne mi oldu? Onlar ve yandaşları en güzel mevkilerde iş sahibi oldular. Haksız zenginleştiler. Bizler ise büyüdük, okuduk ve yaptığımız tüm iş başvuruları reddedildi, çaldığımız her kapı yüzümüze kapandı. Son altı aydır özel bir yemek firmasında asgari ücretin yarısı maaşla çalışmaktayım. Bu firmada bulaşıkçı olarak çalışıyorum. Evet, bulaşıkçılık yapıyorum. Ülkem ve kendi adıma en verimli ve üretken olduğum yaşlarımı bir buhran içinde tüketiyorum. Ülkem adına bundan derin bir üzüntü duyuyorum. Sayın Genel Başkanımızın katılım çağrısına kayıtsız kalamadım. CHP’ye üye olduğum için mutluyum. 20 yıldır yaşadığımız bu zulüm bitsin diye tüm sorumluluk bilinciyle sizlerle birlikte olmanın haklı gurunu yaşıyorum. Tüm genç arkadaşlarıma sesleniyorum. Kavgalar geçmiş nesillerin ölüleri ve mağlupları için sürdürülür ve geçmişin hükmü henüz verilmemiştir. Bizler bağımsız Türkiye hakikatine inanan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız sorumluluk bilinciyle şimdi de parlayan geçmişin anılarını hatırlatarak geçmişte ve günümüzde bugünün zaferi için bedel ödeyenlerin kefaretlerini ödeyerek mücadele etmeliyiz.  Kurtuluşumuzun tüm dinamikleri bizlerin inanç dolu fikirlerinde ve kalbindedir. Gitmemizi istiyorlar, gitmeyin. Vazgeçmemizi istiyorlar, vazgeçmeyin. Umut bugün burada, umut şu an tam karşımda. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatan o anlamlı cümlesini bir kez daha söylemek istiyorum. Geldikleri gibi giderler.” 

Yorumlar (0)
banner83
24
açık
banner84
banner82
Namaz Vakti 25 Haziran 2022
İmsak 03:52
Güneş 05:42
Öğle 13:19
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:28
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31