AK Gençlik'te 6. Kongre heyecanı! Erdoğan'dan İzmir mesajı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi'ne katıldı. Erdoğan, "Kongremizde başkanlığa aday gösterdiğimiz Eyüp Kadri İnan'ı şimdiden tebrik ediyorum. Hem Genel Merkez'de hem İzmir İl Bakanlığımızda başarılı çalışmalar yürütmüş, gayretli bir kardeşimizdir." dedi. Erdoğan, "İzmir hazır mıyız" diye sordu. Gençler hep bir ağızdan "hazırız" yanıtını verdi. Erdğan bunun üzerine "Bu sözü verdiğinize göre İzmir 2023'te gümbür günbür gelecektir." dedi.

Politika 15.03.2021, 14:26 15.03.2021, 18:14
AK Gençlik'te 6. Kongre heyecanı! Erdoğan'dan İzmir mesajı

EGEPOSTASI- AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara Spor Salonu'nda yapıldı.

Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından Eyyüp Kadir İnan, 1266 delegenin oyunu alarak, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

"Gençsin Önde Yürü İnandığın Yolda" yürü sloganıyla başlattıkları kongrelere değinen AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, "Eğer gençler bir davaya, bir ideale sahip çıkarlarsa orada hedefe ulaşmak kaçınılmazdır. İşte bugün bu salonda 2023 hedefleriyle, 2053 ve 2071 vizyonlarımızla çalışıyoruz, bu vizyonla çalışan gençler olarak karşınızdayız. Her devirde olduğu gibi biz gençler her zaman en önde yürüyeceğiz ve inandığımız yolda yürüyeceğiz." diye konuştu.

"Türkiye'nin en güçlü gençlik teşkilatı AK gençlik"

Ahmet Büyükgümüş’ten bayrağı devralacak olan İzmir İl Gençlik Kolları eski Başkanı ve AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Adayı Eyyüp Kadir İnan da yaptığı konuşmada, 2023'ün, 2053'ün ve 2071 Türkiyesi'nin bulunduğu kongre salonunda, AK gençlik ailesiyle geçmişten bugüne davalarının sancağını taşıyan yüz binlerce gencin sesinin bir kez daha coşkuyla ve büyük bir muhabbetle yankılandığını belirtti.

Tribünlerde, mitinglerde ve alanlarda "Recep Tayyip Erdoğan" diye haykırmalarının bir sebebi olduğunu söyleyen İnan, şunları kaydetti:

"Çünkü, Recep Tayyip Erdoğan demek, gençlere özgüven demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, dünya 5'ten büyüktür demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, Aylan bebeğin hakkını savunmak, Ege denizinde yitirilen onca insanın hakkını savunmak demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, Anadolu'da, gönül coğrafyamızda muktedir olmak, dünyanın tüm adaletsiz düzenine muhalefet olmak demektir. Recep Tayyip Erdoğan demek, sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimi demektir.

O nedenle gerek dünyada gerekse ülkemizde karanlık planlar içerisinde olanların bilmesini istediğim çok önemli bir şey var, bugün Türkiye'de bir tane Recep Tayyip Erdoğan yok, yüzlerce, binlerce ve milyonlarca Recep Tayyip Erdoğan var. Tıpkı bu salonda olduğu gibi, Türkiye'nin en güçlü gençlik teşkilatı AK gençlik var."

Gençlik Kolları Başkan Adayı Eyyüp Kadir İnan, 6. Olağan Kongre ile birlikte hemhal olmadıkları genç bırakmayacaklarını, çok çalışacaklarını belirterek, AK Parti'nin tüm gençlerin partisi, Recep Tayyip Erdoğan'ın da tüm gençlerin lideri olduğunu kaydetti.

İnan, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, teşkilatlara ve delegelere teşekkür etti.

ERDOĞAN: İZMİR GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

Daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kongremizde başkanlığa aday gösterdiğimiz Eyüp Kadir İnan'ı şimdiden tebrik ediyorum." dedi. Erdoğan, İnan'ın hem genel merkezde hem de İzmir Gençlik Kollarında başarılı çalışmalar yürüttüğünü ve gençliğine rağmen parti çalışmalarında ve teşkilatçılıkta tecrübesini ortaya koymuş gayretli biri olduğunu belirterek, "İnşallah 2023'e giden yolda hep birlikte yürüyecek, partimizi tarihi bir başarıya hep birlikte taşıyacağız. Bu vesileyle 81 vilayetimiz ve ilçelerimizde yapılan kongrelerde gençlik kollarımızda görev alan kardeşlerimin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gençlik kollarımızda yetişen kardeşlerimizden pek çoğu MKYK üyesi, il, ilçe başkanı, vekil, belediye başkanlığı gibi görevleri başarıyla yürütüyor. Şu anda 35 yaş altında TBMM'de 14 milletvekilimiz, belediyelerde 1472 Meclis üyesi kardeşimiz vazife yapıyor.Bugüne kadar ülkemizin dört bir yanında gençlik kollarımızın çatısı altında partimize ve milletimize hizmet etmiş olan kardeşlerimin tamamına şükranlarımı sunuyorum. " dedi.

Salonda bulunan İzmirli gençlerin tezahüratları üzerine, "İzmir, 2023'e hazır mıyız?" diye soran Erdoğan, gençlerden gelen "hazırız" yanıtının ardından, "Maşallah, bu sözü verdiğinize göre inanıyorum ki İzmir 2023'te gümbür gümbür gelecektir. Gençler, ben de aşığım sizlere. Sizde bu heyecan oldukça, bizde de bu aşk olmaz mı? Bu salonları tıklım tıklım dolduran gençlerimizle beraber sadece 2023 değil, 2053 ve 2071... Yürüyoruz ve millet de yürüyor arkadamızdan" diye konuştu." karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de "İzmir hazır! Hedef 2023" mesajını paylaştı.

Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelerek oluşturduğunuz bu gurur tablosu hem AK Parti'nin hem Türkiye'nin geleceği konusunda sizlere olan inancımızı ve güvenimizi bir kat daha artırmıştır. Geçtiğimiz dönemde Gençlik Kolları Başkanlığımızı yürüten kardeşimize teşekkür ediyorum. AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar gençlik kollarını yapmış kardeşlerime de şükranlarımı sunuyorum. Kongremizde Gençlik Kollarımız Başkanlığımıza aday gösterdiğimiz Eyüp Kadri İnan'ı tebrik ediyorum.

81 vilayetimiz ve ilçelerimizde yapılan kongrelerde gençlik kollarımızda görev alan kardeşlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında gençlik kollarımızda partimize ve milletimize hizmet etmiş kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Gençlik kollarımızda yetişen kardeşlerimizden pek çoğu halen MKYK üyesi, il-ilçe başkanı, milletvekili, belediye başkanı gibi görevleri yürütüyor. Bu kardeşlerimizden iş dünyasından bürokrasiye kadar her alanda bizleri gururlandıranlar var. 35 yaş altında TBMM'de 14 milletvekilimiz, belediyelerde 1472 meclis üyesi vazife yapıyor. Lise yıllarından başlayıp hayatlarının ilk dönemlerinde devam eden bu tecrübe gençlerimizi geleceğe hazırlıyor.

ÜYE SAYISI

Gençlik kollarımız bilir misiniz, şu anda Türkiye'nin tüm siyasi partilerde üye kaydı noktasında bir numaradır. Hiçbir siyasi partide şu anda bizim gençlik kollarımız kadar üye kaydına sahip olan başka bir parti yok. Topunu getirin bizim gençlerimiz kadar değiller. Eğer yaş konusu olmasa sayı 1 milyonda kalmaz, şu anda sayı yaştan dolayı 1 milyonda kalıyor. Hanımlarda 5,5 milyon. Hanımlarda da hepsi arkada nal topluyor. Toplamda da zaten 11,5 milyonu aşan üye kaydına sahibiz.

Gençlik kollarımız her yıl saflarına 750 bin yeni üye katıyor. Partimizle birlikte 81 ilimizde bu görevini kararlılıkla yürütüyor. Sizlerden partimiz için de, faaliyet alanlarında da iftihar verici haberler almayı bekliyoruz.

AK Parti olarak kadınlarımızı ve gençlerimizi daima yanımızda bulduk. 18 yılda Cumhuriyet döneminde yapılanların 5 katını, 10 katını kazandıran AK Parti'nin gücü buradan geliyor. Kadim davamızı yarınlara taşıyacak olan siz gençlerimizsiniz. Sizler bir siyasi partinin gençlik kolları mensupları olmanın yanı sıra 2053 vizyonunu hayata geçirecek, büyük ve güçlü Türkiye'nin öncüleri olacaksınız. Malazgirt'ten bugüne bu toprakları vatan haline getirme mücadelemizin her safhasında sizler vardınız.

"ASIM'IN NESLİSİNİZ"

Sizler, Asım'ın neslisiniz. Yemen'de, Kudüs'te, Kudül Amare'de, Balkanlar'da, Çanakkale'de, Galiçya'da, Gaziantep'te, Şanlıurfa'da, Kahramanmaraş'ta, İstiklal Harbimizde, Sakarya'da, Dumlupınar'da, İzmir'de, Kıbrıs'ta, Irak'ta, Suriye'de, Karabağ ve Libya'da siz vardınız. Nerede bir ay-yıldızlı bayrak yükseldiyse bu bayrağı taşıyan, yere düşürmeyen sizlerdiniz. PKK'lı alçakların karşısına dikilen, Yasin Börüler, Eren Bülbüller sizlerdiniz. 15 Temmuz gecesi meydanı hainlere bırakmayıp, FETÖ'cüleri hüsrana uğratan Ömer Halisdemir'ler, Ömer Olçok'lar sizlerdiniz.

Sizler oyunda oynaşta olmak yerine ülkemiz ve milletimiz için elini taşın altına koyan Fatih'in torunlarısınız. Üniversite ilim yapan, tarlada alın teri döken her alanda Türkiye'yi omuzlayan güçlersiniz. Sizler bozgunculara karşı kardeşliğimizin, bölücülere karşı birliğimizin teminatısınız. Sizler aklını, ruhunu ve geleceğini sınır ötekisindeki hainlere veren değil, kendi ülkesine hizmet etmeyi temel gören fazilet abidelerisiniz. Sizler Yunus'un diliyle seslenen, Mevlana'nın gönlüyle bakan Hacı Bektaş'ın kalbiyle seven Anadolu'nun evlatlarsınız. Yarının Türkiye'si sizlerin omuzlarında yükselecektir.

Sizlerle her bir araya gelişimde ısrarla hayal kurmanızı, hayallerinizin peşinde koşmanızı istiyorum. Biz hayalimizi de hedefimizi de hayatımızı da mücadelemizi de Allah'ın rızasına ve millete hizmete adayan bir anlayışın sahipleriyiz. Üzüntüyle belirtmemiz gerekir ki uzunca süre bizi oyalamayı başardılar. Nice fikir ve sanat insanımız ömrünü bu yolu açmaya vakfetmiştir. Siyasette ise Menderes'ten Özal'a, Erbakan'dan Türkeş'e kadar vizyon sahibi liderler bu mücadeleyi sürdürdü.

KILIÇDAROĞLU'NA: KORKAKSIN, BİTİKSİN...

Bizler siyasi hareketimiz boyunca vesayetle mücadele ederek, darbelere karşı direnerek asırlık oyunu bozmanın gayretleri içinde olduk. 15 Temmuz gecesini unutmayın. Bu kardeşiniz Atatürk Havalimanı'na indiğinde orada biri vardı. O birisi tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi'ne sığındı. Daha sonra ne dedi? 'Haberim olsaydı beklerdim' dedi. Hayatın korkuyla geçmiş. Korkaksın, bitiksin. Senin öyle bir derdin yok. Bu işler korkakların, bitiklerin işi değil. Bu iş yürek ister, sandalda kürek değil yürek ister. Bu tarihi mücadeleyi başarıya ulaştırdık. Yeni şahlanışın altyapısını da kurduk.

"ÖRNEK ALMAYIN"

Eskiler su-i misal emsal olmaz derler. Bu ifadeyi sizler de hayatınızın merkezine yerleştirmelisiniz. Her yerde olduğu gibi siyasette de kötü örnekler olacaktır. Başkalarını kötüleyerek, başkalarının emeğinin üzerine basarak bunu yapmaya çalışanları göreceksiniz. Mesela hakkı ve hakikati araştırmak, bulmak yerine yalanı, iftirayı siyasetlerinin merkezine yerleştirenleri göreceksiniz. Yalanların er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Siyaset yoluyla ülkesine, şehrine, halkına hizmet etmek, eser kazandırmak yerine kısır hesaplar peşinde koşanlar göreceksiniz. Milletimiz o engin ferasetiyle ülkesi için çalışanla kendisi için çalışanı ayırır, sandık önüne geldikleri zaman verir. Halkın gönlünü kazanarak iktidar olmak yerine, darbecilerin, dış mihraklara sığınanlar göreceksiniz sakın örnek almayın. Ülkesini kalkındırmak için proje üretmek, plan hazırlamak yerine sadece siyaha beyaz diyerek güya siyaset yapanlar göreceksiniz. Değişim hayatın bir gerçeğidir ama ilkesizliği, arsızlığı, ilkelliği yüceltmeye kalkanların akıbeti mahcubiyettir. Lafa gelince davadan söz edip, çıkarlarına dokunulunca istikameti bozanlar göreceksiniz örnek almayın. Tarihin her döneminde bu tür ihanetlerin sonu acı şekilde bitmiştir. Kendi marjinal görüşlerini, fıtrata aykırı görüşlerini çağdaşlık olarak pazarlamak isteyenleri örnek almayın."

Öte yandan Ankara Spor Salonu'nda yapılan büyük kongre için İzmir il ve ilçe teşkilatları Genel Başkan Adayı olarak gösterilen Eyyüp Kadir İnan’a destek olmak ve kongreye katılmak üzere 100 otobüsle Başkante gitti. 

Yorumlar (0)
banner92
banner83
29
parçalı az bulutlu
banner84
banner82
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:40
Öğle 13:18
İkindi 17:12
Akşam 20:45
Yatsı 22:27
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30