İzmir'de, ertelenen Göztepe-Altay derbisine çıkan olaylar ve görüntüler damga vurmuştu. İşaret fişeği ve sisleri stattan içeri sokan, temin edip dağıtan ve bir kişinin yaralanmasına sebep olan işaret fişeğini attığı değerlendirilen şüphelilerin emniyetteki sorgusu sona erdi. Toplam 28 kişi, Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler yoğun güvenlik önlemleriyle adliyeye gönderildi.

Bir çocuk annesiydi kalbinden bıçaklandı! İşte cinayetin nedeni! Bir çocuk annesiydi kalbinden bıçaklandı! İşte cinayetin nedeni!

Fişeği fırlatan şüpheli: "Pişmanım"

Öte yandan Göztepe tribününe işaret fişeği fırlatarak bir kişinin ağır yaralanmasına neden olan şüphelinin emniyetteki ilk ifadesi ortaya çıkmış, şahsın ifadesinde, pişman olduğunu ve işaret fişeğini hedef gözeterek atmadığını söylediği öğrenilmişti. Ayrıca fişekleri sattığı tespit edilen Kemeraltı Çarşısı'ndaki iş yerine operasyon düzenlenmiş ve 7 kişinin daha gözaltına alınmasıyla gözaltı sayısı 28'e yükselmişti.

19'una tutuklama talebi 

Savcılık ifadeleri tamamlanan şüphelilerden 4’ü serbest bırakılırken, 19’u tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Savcılık 5 şüpheli hakkında da adli kontrol şartlarının uygulanmasını istedi.