EGEPOSTASI- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nın İzmir mesaisinde katıldığı ilk program olan Halk Konut projesi kapsamında temeli atılacak ilk apartman olan Dilber Apartmanı’nın temel atma töreni öncesinde alanda olay çıkmıştı.

Tören öncesinde zam taleplerini dile getiren ve Kılıçdaroğlu’na seslerini duyurmak isteyen Çiğli Belediyesi ÇİBEL işçileri pankartlarla tören alanına gelmiş ve sloganlar atmıştı. Tören bitiminde Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyen işçiler Kılıçdaroğlu'nun aracının önüne kesince korumalar ile işçiler arasında arbede yaşanmıştı.

CHP'li Sertel, sokağa atılan depremzedelerle bir araya geldi CHP'li Sertel, sokağa atılan depremzedelerle bir araya geldi

Yaşanan arbedeye AK Parti kanadından ilk tepki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan gelirken bir tepki de AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’den geldi.

Sürekli, Kılıçdaroğlu’nun emekçilere kayıtsız kaldığını ifade ederken daha önceden yaşananları da üstü kapalı hatırlatıp ‘CHP klasiği’ yorumu yaptı.

Sürekli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; “CHP İzmir’in karnesi verilecek olsa; Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun İzmir ziyaretlerine damga vuran isyan görüntüleri başta olurdu. Bu kez; kentsel dönüşüm, alt yapı mağduru vatandaşları, Çiğli Belediyesi işçilerinin protestosu izledi. İzmir yine, bir CHP klasiği izledi. Kılıçdaroğlu; işçilerin korumaları tarafından darp edilmesine seyirci kalırken; taleplere de sırtını döndü. Bir genel başkan; vekili olduğu ve kalemiz dediği şehrin insanına, emekçisine, sorunlarına yüz çeviriyorsa; belediye başkanlarının rehavet ve zaaflarını anlamak kolaylaşıyor!”