Bornova Belediyesi’nin Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Taziye Evi ve Çocuk Oyun- Aktivite Merkezleri’nin sayısını arttıracaklarını söyledi.

6 mahalleye Taziye Evi için ihaleye çıkıldı

Soyer: İzmir adına gururlu, gezegenimiz için üzgünüz Soyer: İzmir adına gururlu, gezegenimiz için üzgünüz

Şu anda 3 taziye evinin kullanımda olduğunu, 5’inin açılış yapılmak üzere tamamlandığını ifade eden Başkan Mustafa İduğ, “Kavaklıdere, Doğanlar ve Yeşilçam’a ek olarak Kızılay, Işıklar, Pınarbaşı, Karacaoğlan ve Evka-3 taziye evlerini bitirdik. Altındağ Merkez, Mevlana, Ümit, Zafer, Çamkule ve Egemenlik olmak üzere altı mahallemiz için ise ihaleye çıktık” dedi.

Yeni Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri

Taziye Evleri gibi Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezlerinin sayısını da arttıracaklarını söyleyen İduğ, “Doğanlar’da iki, Serintepe, Naldöken, Atatürk Mahallesi, Evka-3, Mevlana ve Altındağ olmak üzere 8 merkezimiz var. 6’sının da  planlamasını yaptık. Bunların biri Çamdibi Kapalı Pazaryeri, Merkez Pazaryeri üzerinde olacak.  Diğerlerini ise İnönü Mahallesi, Altındağ Merkez ve Çamkule Mahallesi ile Evka-4’de açacağız” diye konuştu.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü

Bu arada çevre dostu çalışma ve uygulamalara büyük önem veren Bornova Belediyesi, ilçe genelinde Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı çalışmalarının yürütülmesi amacıyla İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü kurucak. Müdürlüğün kurulması ilgili önerge Bornova Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.