İzmir ziyareti kapsamında dün Buca'da ilçe başkanlığı açılışı, esnaf ziyareti ve öğrencilerle bir araya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün de Ödemiş, Tire ve Torbalı'da esnaf ziyareti gerçekleştirip vatandaşlara hitap etti.İnce'ye Memleket Partisi MYK Üyesi Asuman Ali Güven ve Memleket PArtisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz eşlik etti.

Ödemiş'te partisinin ilçe binasının açılışını gerçekleştiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, iktidar ve muhalefet partilerini sert sözlerle eleştirdi. 

Ülkenin muhalefet sorunu olduğunu savunan İnce, " Zaten bu muhalefet başarısız olduğu için 20 yıldır bu iktidar var. Bu ülkede iktidarı değiştirmek istiyorsak ilk önce muhalefeti değiştirmeliyiz. Buradan başlamalıyız." dedi. İktidara geldiklerinde öncelikle çiftçi ve üreticinin sorunlarını çözeceklerini aktaran İnce, "GSMH'nin yüzde 2'sini tarıma ayıracağız. Tarımda çalışan kadınların sigortasını devlet ödeyecek. Mazotu indireceğiz, gübreyi dışardan getirip pahalı vermeyeceğiz kendimiz üreteceğiz, destek olacağız insanlara. Enflasyonu düşürmek istiyorsak Merkez Bankasına talimat vermekle olmaz bu. Çiftçiyi destekleyeceksin, ahırı, tarlayı, serayı destekleyeceksin... Biz bunu yapacağız." diye konuştu.

Konuşmasında altılı masayı eleştiren İnce, "Toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Çeyrek altın günü, 'sen kısır yap', 'ben haftaya meyve getireyim'... Bunlardan bir şey çıkmaz. Bunlar birbirlerine çelme takıyorlar, her gün birbirlerinin aleyhine açıklama yapıyorlar." ifadelerini kullandı. Kadınlar ve gençlerin katılımıyla memleketi değiştireceklerini, devlete güveni pekiştireceklerini anlatan İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: "2 yıl içinde pırıl pırıl, aydınlık günler elbet mümkündür. Bunu yapabiliriz. 51 günde Türkiye'yi ayağa kaldırmıştım. Partimin üst düzey yöneticileri arkamda durmamasına rağmen yapmıştım. Önümüzde daha 200 gün var. Türkiye'yi karış karış gezip yeniden ayağa kaldıracağız hep birlikte."

İnce açılış programının ardından pazar yerindeki esnafla sohbet etti.

Muharrem İnce, Ödemiş esnafını ziyeret edip sorunlarını dinledi.

Ödemiş programının ardından Tire'ye geçen İnce, ilçe başkanlığının açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından esnafı ziyaret edip, halkla bir araya geldi.

Tire programının ardından Torbalı ilçesine geçen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Torbalı Subaşı'nda ziraatçilerle bir araya geldi.

Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Ordu açıklarına bakacağız Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Ordu açıklarına bakacağız

Muahrrem İnce İzmir'deki son programında Konak'a geldi. Kordon'da esnaf ziyareti gerçekleştiren İnce'ye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Parti otobüsünden halkı selamlayan İnce, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.