İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 2023 seçimleri için partisinin başlattığı ve “Samimiyet” vurgusu işlenen lider iletişim kampanyasının üçüncü videosunu sosyal medya hesabında paylaştı. Akşener, paylaşımına şu notu düştü:

“Devletin dilini, adabını ve edebini zedelemeye çalışan bu samimiyetsiz tavrı; milletimizle birlikte, sandıkta değiştireceğiz. Çünkü devlete samimiyet yakışır.”

Lider iletişim kampanyasının üçüncü videosu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde yurttaşlarla yaşadığı diyaloglarla başlıyor. Videoda, Erdoğan’ın 2014’te Manisa Soma’da yaşanan maden katliamı bölgesini ziyaret ettiği sırada yurttaşlar tarafından protesto edilmesi de yer aldı.

Özgür Hızal'dan "AKP'lilerin İzmir'de işi yok..." diyen kadına tepki Özgür Hızal'dan "AKP'lilerin İzmir'de işi yok..." diyen kadına tepki

Erdoğan’ın bir yurttaşa, “Sen bu ülkenin Başbakanına yuh çekersen tokadı yersin” sözlerine de yer verilen videoda Erdoğan’ın şu sözleri aktarıldı:

“Bunlar öğrenci mi? Bunlar üniversitelerin içerisine sızmış teröristlerdir. Bunlar gazeteci filan değil. Bunlar ateist, bunlar terörist. Bunlar sürtük, bunlar çürük. Bir tatminsizlik, bir şükürsüzlük. Bir yerlerde çalışıyorsunuz nankörlük yapmayın. Nankörlük yapma otur. Daha iyi arabaya binmek, daha yeni telefon alabilmek, sırf daha fazla konsere gidebilmek gibi süfli heveslerle…Bizden bir şey beklemeyin. Patates, soğan, domates, sivri biber…”

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine Akşener’in; “Patates soğan, güle güle Erdoğan. Derin bir nefes alarak huzura kavuşacağımız günlere çok az kaldı” sözleri yer aldı.