HDP'li Beştaş'tan Erdoğan açıklaması: Anayasa çok açık, aday olamaz HDP'li Beştaş'tan Erdoğan açıklaması: Anayasa çok açık, aday olamaz

ABB Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in bugünkü grup toplantısından paylaştığı bir videoyu alıntılayarak teşekkür etti. Akşener’in, “Bugün hedefleri Ekrem Başkan’dı, biz de onun yanındaydık. Şayet bu kafa, yarın da hedefine Mansur Başkan'ı koyarsa; bu sefer de onun yanında dimdik dururuz. Nasıl ki; “Saray sizinse Saraçhane bizimdir!” dediysek; “Beştepe sizinse Ankara bizimdir!” demeyi de çok iyi biliriz” notunu düştüğü videoya; Yavaş, “Hukuksuzluklara karşı hep birlikte duracak, millet iradesini yok saymalarına izin vermeyeceğiz” diyerek cevap verdi. Yavaş’ın mesajı şöyle:

“Teşekkürler Sayın Genel Başkanım. Ankara'yı Millet İttifakı olarak birlikte kazandık, hukukun üstünlüğünü ve tam demokrasiyi yine Millet İttifakı olarak birlikte gerçekleştireceğiz. Hukuksuzluklara karşı hep birlikte duracak, millet iradesini yok saymalarına izin vermeyeceğiz.”