EGEPOSTASI- Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilli seçimlerine kilitlendi. CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı uzun iştişareler sonucunda aday olarak CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak belirledi. 6’lı Masa’nın bugün Saadet Partisi Genel Merkezi’nde düzenlediği toplantı sonrası Kılıçdaroğlu resmen aday oldu.

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun aday olarak açıklanmasının ardından İzmir il örgütünde büyük bir sevinç yaşandı.

İl başkanı, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak Kılıçdaroğlu’na tebrik mesajlarını ilettiler.

İşte o paylaşımlar ;

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu: "Ayağa kalkın gençler, ayağa kalkın kadınlar, ayağa kalkın çocuklar.

Birileri var! Ruhunu,şerefini,zalimin gölgesine satmayan birileri var.

Başlıyoruz! Ahlakın ve adaletin iktidar olduğu Türkiye'yi, 13'üncü Cumhurbaskanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile kurmak için hazırız. Zafere hazırız! #BAŞLIYORUZ #GeliyorGelmekteOlan"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Birleşe birleşe kazanacağız. 100. yılında Cumhuriyetimizi Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde demokrasi ile taçlandıracağız.

CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan: Ahlak ve adaletin iktidarı için başlıyoruz!

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: Cumhuriyetin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağız. Yolun yolumuzdur, seninleyiz Sayın Genel Başkanım!

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan: Güzel günler göreceğiz çocuklar, Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar Işıklı maviliklere süreceğiz… Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı

CHP İzmir Milletvekili  Sevda Erdan Kılıç: “Seçimin ertesi gününde onların telefonu acı acı çalacak. Açtıkları telefonun ucunda bir ses duyacaklar. Ben Kemal geliyorum…” 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Birleşe birleşe kazanacağız.

CHP İzmir Milletvekili  Özcan Purcu: 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu.

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan: "Ahlakın ve Adaletin İktidarını hep birlikte kuracağız." Millet İttifakı Ortak Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Genel Başkanımız KemalKılıçdaroğlu. Ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel: Millet’in adayı: Kılıçdaroğlu Namuslu, dürüst, devlet ve bürokrasi deneyimli, olgun, sevecen, insan ayırmayan, iyi bir eş, sakin bir güç… Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi Kemal Kılıçdaroğlu… Allah’ın İzni, Milletin oylarıyla sizi Cumhurbaşkanı seçeceğiz.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Murat Aydın: Milletin adayı, Milletin Cumhurbaşkanı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur: Ülkemizin bütün renklerini; yarının Türkiye’sini, ‘Demokrasi ve Adalet’ temelleri üzerine inşa edecek isim, Türkiye'nin birleştirici gücü 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz: 13. Cumhurbaşkanı olarak herkes için hak, hukuk ve adaleti sağlayacak olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı tüm Türkiye'ye hayırlı olsun.

Akşener'den Erdoğan'a yanıt: Benim için Silivri soğuk değil! Akşener'den Erdoğan'a yanıt: Benim için Silivri soğuk değil!

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin: Uzlaşma kültürüyle umudumuzu büyütüyor, baharımızı yaza çevirmeye hazırlanıyoruz. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak için geniş bir uzlaşma zemini yaratan gönlümüzün adayı Genel Başkanımız Sn.Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13.Cumhurbaşkanı yapacak, birlikte kazanacağız.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan: Pencerenin önü gelecek, ardı umut... Pencereyi aç, sesin sarsın dünyayı. Hedefimiz, kaybedeni olmayan bir zafer. Türkiye kazanacak!

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda: Geldi gelmekte olan… Uğurlar ola.

 Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan karakayalı: Başlıyoruz... 13.Cumhurbaşkanımız

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel: 13. Cumhurbaşkanımızı büyük bir coşku ve umutla bekliyoruz...

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce: Türkiye’nin umudu 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘nu İlçe Başkanım Çağlayan Bilgen ve örgütümüzle birlikte bekliyoruz.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar: Saadet Partisi Genel Merkezi’ndeyiz. 13. Cumhurbaşkanımızın açıklanması için bekliyoruz.

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz: 13. Cumhurbaşkanımız, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında 85 milyona rahat bir nefes aldıracak. Milletimize hayırlı olsun.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin: Böyledir bizim sevdamız… Hayat arkadaşım, yol arkadaşım ile birlikte CHP Genel Merkezi önünde 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bekliyoruz.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal: Çocuklar inanın, inanın çocuklar... Güzel günler göreceğiz güneşli günler... Halkın umudu @kilicdarogluk’nu, Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı yapacağımıza söz veriyoruz.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu: CHP Genel Merkezimizde parti yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve örgütümüzle birlikte 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu bekliyoruz.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç: 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu... Ayağa kalkın #Başlıyoruz... Birleşe birleşe kazanacağız!