Soyer'den 'Kongre' mesajı: “Yüz yıl sonra, yine İzmir’de aynı ruh ve aynı kararlılık” Soyer'den 'Kongre' mesajı: “Yüz yıl sonra, yine İzmir’de aynı ruh ve aynı kararlılık”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak almasına sert tepki gösterdiği bir videoyu saat 18.41’de paylaştı. Videoya “Herkesin şunu çok iyi bilmesini isterim ki, bu ülkede artık darbeci de Saraydır, yasakçı da Saraydır! Öyle de muamele göreceklerdir” notunu düşen Kılıçdaroğlu, Almanya programını kestiğini belirterek İstanbul’a doğru yola çıktığını söyledi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“28 ŞUBATÇILAR ARTIK SARAYIN İÇİNDEDİR. SARAY ARTIK 28 ŞUBAT ZİHNİYETİNİN TA KENDİSİDİR”

“Bugün hukukun, adaletin katline şahitlik ediyoruz. Bugün aklını ve vicdanını kiralamış insanlara şahitlik ediyoruz. 6 yaşında sistematik tecavüze uğrayan bir çocuğumuzun faillerini gözaltına bile almayan, iki sene boyunca görmezden gelenler bugün Ekrem İmamoğlu’nu 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasakla yıldırmaya çalışıyorlar. 28 Şubatçılar artık sarayın içindedir. Saray artık 28 Şubat zihniyetinin ta kendisidir. Bu darbeci, yasakçı zihniyetiniz batsın sizin.

“MORALİNİZİ BOZMAYIN. HAK GALİP GELECEK, SONUNDA HALK GALİP GELECEK. MİLLETİME SÖZ VERİYORUM Kİ BU SEFİL, DARBECİ, ORGANİZE KÖTÜLÜĞÜ YENECEĞİZ”

Ama unuttuğunuz bir şey var. Hiçbir CHP’li zorbalar karşısında sinmez, geri adım atmaz. Göreceksiniz, öğreneceksiniz bunu. Biz ant içtik ve dedik ki: ‘Ülkeyi bu karanlıktan çıkaracağız.’ Ama bu karanlığı yenmek yetmez. Bir daha geri gelmemek üzere tarihin çöp sepetine atacağız. Şu anda Almanya programımı keserek Berlin’den İstanbul’a yola çıkıyorum. Moralinizi bozmayın. Hak galip gelecek, sonunda halk galip gelecek. Milletime söz veriyorum ki bu sefil, darbeci, organize kötülüğü yeneceğiz. Yeneceğiz, emin olun yeneceğiz.”