Bornova Belediyesi'nden canlı bağlantı ile ihtiyaç tespiti Bornova Belediyesi'nden canlı bağlantı ile ihtiyaç tespiti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, çocukların gelişimleri ve takviye gıda alabilmeleri için okullarda kuru üzüm ve fındık dağıtacak. Büyükşehir Belediyesi, kişi başına günlük temel değer olan 70 gram (20 gram fındık-50 gram kuru üzüm) kuruyemiş ve 2 kilo meyve gıdası desteği için İzmir Valiliği'ne başvurdu. Başvurunun değerlendirilmesi için Valiliğin kararıyla Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildiği belirtildi.

50 BİN ÖĞRENCİ HEDEFLENİYOR

İlk etapta İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dayanışma noktalarının bulunduğu 10 mahalle ve civarındaki 25 ortaokul ile 40 ilkokulda toplam 50 bin öğrenciye fındık ve kuru üzüm desteği hafta iki kez sağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra ilçe belediyeleri de öğrenciler için harekete geçti. Bornova Belediyesi, yılbaşından itibaren ilçedeki çocuklu 4 bin 700 aileye beslenme çantası desteğinde bulunma kararı aldı. Ailelere çocuklar için paketli gıdaların yeni yıldan itibaren ulaştırılacağı bildirildi.

"ÇOCUKLAR İÇİN GIDA DAYANIŞMASI"

İlçede aylardır öğrenciler için ücretsiz sıcak çorba hizmeti sunan Efes Selçuk Belediyesi de "Çocuklar İçin Gıda Dayanışması" adı altında yeni bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda hamile kadınlardan bebeklere, çocuklara ve üniversiteli gençlere kadar gereken ihtiyaçlarla ilgili destek sağlanacak.

İzmir'deki diğer CHP'li belediyelerin de CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun çağrısının ardından öğrencilere yönelik çalışma yürüttüğü aktarıldı.

KILIÇDAROĞLU ÇAĞRI YAPMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte sosyal medya hesabından beslenme sorunu çeken öğrencilere dikkat çekmişti. Kılıçdaroğu’nun çağrısının ardından CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partili belediyelere yazılı bir talimat göndererek ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme desteği verilmesi için çalışma yürütülmesini istemişti.