CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tek günlük program kapsamında bugün İzmir'e geliyor. Kılıçdaroğlu, ilk olarak saat 11.00'de Bayraklı'da Halk Konut Projesi kapsamında yapılacak olan Dilber Apartmanı’nın temel atma törenine katılacak. 

İKİNCİ DURAK KARABAĞLAR 

Kemal Kılıçdaroğlu, Bayraklı'nın ardından, 12:30'da Karabağlar'daki Orhan Kemal İlk ve Orta Öğretim Okulu temel atma törenine katılım sağlayacak. 

CHP LİDERİNİN KATILIMIYLA ROMAN BULUŞMASI 

CHP Lideri temel atma törenlerinin ardından, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından düzenlenen Roman Buluşması'na katılacak.

Pervin Buldan'dan Erdoğan'a 3. kez adaylık çıkışı: Adaylığın meşru değil! Pervin Buldan'dan Erdoğan'a 3. kez adaylık çıkışı: Adaylığın meşru değil!

Saat 14.00'te Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan Roman yurttaşlarımızın oluşturdukları sivil toplum kuruluşlarını temsilen 600 kişi katılacak. Buluşmada ayrıca, yoğun Roman nüfusa sahip CHP’li yerel yönetimlerden 50 belediye başkanı veya yardımcısı da yer alacak.

Kılıçdaroğlu, önce; belediye başkanlarıyla buluşarak Romanlara yönelik çalışmalar konusunda bilgi alacak. Ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve protokolün açılış konuşmalarının ardından, toplantının basına kapalı bölümü başlayacak. Toplantının son bölümünde sivil toplum temsilcileri, Kılıçdaroğlu’na görüşlerini iletecek, sorularını soracak.

Roman Buluşması’nın ardından bir süredir hazırlıkları süren, Romanlara Yönelik Eylem Planı (2023-25), Parti Meclisi’nin onayından geçirilerek kamuoyuyla paylaşılacak. CHP, daha önce de benzer bir planı 2020-22 yılları için hazırlamıştı. Romanlara Yönelik Eylem Planı’nın merkezi iktidarda ve yerel yönetimlerde hayata geçirilecek politika önerileri şeklinde iki ana bölümü olacak. (ANKA- Haber Merkezi)