Karşıyaka Belediye Başaknı Dr. Cemil Tugay deprem bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor. Tugay, dün Gaziantep merkez, Nurdağı ve Islahiye ilçelerinde incelemede bulundu. Gaziantep’in Kayapınar Köyü’nde afetten etkilenen vatandaşlar ile de bir araya geldi.

Bakan Bozdağ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı önünde engel yok Bakan Bozdağ: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı önünde engel yok

Bugün de Hatay, Antakya ve İskenderun’da bölgeye ulaşacak 2 tır yardım malzemesini dağıtacaklarını belirten Tugay, “Burada her türlü yardım malzemesi karşılık buluyor. Biz bölgedeki hasarı görmek ve gerçek ihtiyaç malzemelerini belirlemek adına buradayız. Barınma ve gıda sorununun ciddi boyuta olduğunu söyleyebilirim. Koordinasyon sıkıntısı sürüyor.

Yarın aynı zamanda kardeş şehrimiz olan Adıyaman’ın Kesmetepe ilçesine geçeceğiz. 2 TIR yardım malzemesini de ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Olabildiğince çok insana temas etmek için ekiplerimizle var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.