15 Şubat 2023 Çarşamba günü başlayacak ve haftada 2 saatlik dersler halinde sürecek atölye, 3 aylık bir dönemi ve toplam 24 dersi kapsayacak. Kuramsal ve uygulamalı bir müfredat doğrultusunda, atölyeye katılanlar bir yandan konuyla ilgili bilgilenirken, bir yandan da yoğun bir üretim süreci yaşayacak.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yaşamı daha iyi algılamak, kendimizi umutla donatıp daha iyi hissetmek ve dillendirmek için sanata hepimizin çok ihtiyacı var. Bu amaçla düzenlenen atölyemizi, Karşıyaka Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi ve sanata katkı amacıyla ücretsiz olarak sunuyoruz. Yeni yeteneklerin ortaya çıkmasından ve edebiyatımıza yeni ürünlerin kazandırılmasından hepimizi sevinç duyacağız. Kendini sanatla tanımlamak ve yazarlık alanında geliştirmek isteyen herkesi Yazarlık Atölyemize davet ediyorum.”

Konak’ta STK’lar ile üç imza Konak’ta STK’lar ile üç imza

KATILIM KOŞULLARI

Belediyenin Kültür Müdürlüğü gözetiminde, Demirköprü Veli Lök Kütüphanesinde ve Çarşamba günleri 18.30-20.30 saatleri arasında sürdürülecek atölyeye katılım koşulları şöyle:

- 18 yaşından büyük olmak,

- 20 kişiyle sınırlı atölyeye kabul edilmek için değerlendirilmek üzere, en fazla 3 sayfa tutacak bir öykü ya da denemeyi (A4-Times New Roman) 31 Ocak 2023 Salı günü mesai saati sonuna dek kultur[email protected] adresine göndermek.

- Gönderilere açık ad ve soyadı ile kimlik çıktısını, adres ve iletişim bilgilerini eklemek gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonrasında, atölyeye kabul edilenlere katılım çağrısı yapılacaktır.

- Mazeretsiz olarak 1 defa gelinmemesi ve öngörülen çalışmaların yapılmaması atölyeden çıkarılma gerekçesidir