EGEPOSTASI- Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, İzmir'in Bornova ilçesinde saat 03.03'te 3,2 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin derinliği 7 kilometre olarak ölçüldü.

Bu depremden saniyeler sonra bu kez merkez üssü Buca olan 3,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremin derinliği 11,07 km olarak tespit edildi.

Sabah saat 07.42'de yine merkez üssü Buca olan bir deprem daha meydana geldi. Depremin büyüklüğü 3,4 derinliği 9,91 km olarak ölçüldü.

Depremleri hisseden vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.

ÇOK SAYIDA DEPREM OLDU 

Vali Köşger'den Soyer'e İktisat Kongresi yanıtı: Anma töreni düzenlemiyoruz! Vali Köşger'den Soyer'e İktisat Kongresi yanıtı: Anma töreni düzenlemiyoruz!

Diğer yandan dün öğleden sonra saat 15.00'ten bu sabah saatlerine kadar büyüklükleri 1,1 ile 2,9 arasında değişen onlarca deprem meydana geldi.

BUCA DÜN DE SARSILMIŞTI

Öte yandan dün Buca'da 3,5 büyüklüğünde deprem daha yaşanmıştı. Depremin derinliği 4,04 kilometre olarak ölçülmüştü. Sadece dün 50 civarında sarsıntı kaydedilen Buca, gece saatlerinde tekrar sallandı. Kandilli Rasathanesi'nin tespitine göre son olarak saat 23.34'te 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 12.3 km olarak açıklandı