En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

İZMİR - Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci'yi komşusu Hüseyin Yavuz anlattı

Genel 05.03.2021, 20:35
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
- Bingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopter
- Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci'nin evinin bulunduğu mahalle
- Komşu Hüseyin Yavuz ile röportaj Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci'yi İzmir'deki komşusu Hüseyin Yavuz anlattı:
- "Çok çok iyi bir insandı. Herkesle muhabbeti vardı. Mahallede çok sevilen, sayılan biriydi. Şehit haberiyle hepimiz yıkıldık"

İZMİR (AA) - Bingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 askerden 33 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci'yi İzmir'deki komşusu anlattı.

Kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan ve yarın memleketi Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde son yolculuğuna uğurlanacak Demirci'nin, İzmir'in Gaziemir ilçesi Dokuz Eylül Mahallesi'ndeki komşuları şehadet haberiyle büyük üzüntü yaşadı.

Gözyaşlarına hakim olamayan vatandaşlar, evlerinin balkon ve camlarına da Türk bayrağı astı.

Şehit Demirci'nin üst komşusu Hüseyin Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Demirci ile en son göreve gitmeden önce görüştüklerini söyledi.

Şehit Demirci'nin annesi ve kız kardeşiyle yaşadığını anlatan Yavuz, şöyle konuştu:
"Çok çok iyi bir insandı. Herkesle muhabbeti vardı. Mahallede çok sevilen, sayılan biriydi.

Şehit haberiyle hepimiz yıkıldık. Yarın Kayseri'de babasının yanında toprağa verilecek. Babasının yanına defnedilmeyi vasiyet etmiş. Göreve giderken 'şehit olursam babamın yanına defnedin' demiş. Babası da küçükken vefat etmiş. Annesi ve kardeşi sabah gittiler.
Allah rahmet eylesin."

Bingöl'den dün kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde aralarında 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğu 11 asker şehit olmuş, 2 asker yaralanmıştı.
Yorumlar (0)