Terör örgütü PKK tarafından açılan taciz ateşinde ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede şehit olan Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek'in (24) cenazesi bugün baba ocağına getirildi. Şehidin annesi Ayten Şimşek, babası Hakan Şimşek ile kardeşi ve yakınları Bornova'ya bağlı Karacaoğlan Mahallesi'ndeki evinin önüne tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin naaşı daha sonra Gaziemir 15 Temmuz Camisi'ne götürüldü. 

Şehit  İstihkam Astsubay Çavuş Batuhan Şimşek (24) için Gaziemir 15 Temmuz Sehitler Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene şehidin annesi Ayten, babası Hakan, ailesi ve yakınları, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Ali Sivri, İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, siyasi partilerin milletvekilleri, belediye başkanları ve askeri erkan katıldı.

Cenaze töreninde 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atıldı. 

Şehidin cenazesi, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kadifekale Şehitliği'ne defnedildi.

"Ölmez sağ kalırsak"

Öte yandan şehidin babasının oğluna araba aldığını ve haber vermek için aradığında ulaşamadığını, kısa süre sonra da şahadet haberinin geldiği öğrenildi. Şehit Batuhan Şimşek'in operasyona katılmadan önce arkadaşı ile çektiği görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde Şimşek'in "Hayırlısıyla inşallah Irak'a gittikten sonra dönüşte tekrardan böyle bir anımız olsun. Ölmez sağ kalırsak eğer" dediği görülüyor.(İHA)