Yağcı, yaptığı açıklamada 6-9 Nisan'da 32'ncisi düzenlenen İzmir Mobilya Fuarında yabancı ilgisinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Fuarda ithalatçılar içinde en ilgili grubun Azerbaycan'ın önemli mobilya ithalatçıları ve inşaatı süren Karabağ Havalimanı ile yeni yerleşim bölgesindeki yatırımcı firmalar olduğunu belirten Yağcı, şunları kaydetti:

"Filistin heyetleriyle de hem fuarda ve hem de Ege İhracatçı Birlikleri'nde ortak yatırım projeleri ile ilgili toplantılar yaptık. Ege Bölgesi'nin mobilya üretiminde güçlü olduğu yönleri ithalatçılarla paylaştık. 2020 yılında dünya mobilya pazarında 14. sıradan 8. sıraya çıkan Türkiye'nin, dünya genelinde ilk 5 ülke arasına girmesi, sürdürülebilir ihracat için üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceğiz. 2021 yılının ocak-mart döneminde mobilya ihracatımız yüzde 36’lık artışla 1,5 milyar doları geçti. 2020 yılında 3,5 milyar dolar olan mobilya ihracatımızı 5 milyar dolara taşımayı hedefliyoruz. MODEKO Fuarı ve diğer mobilya fuarları bu yolda bizim en büyük destekçilerimiz olacak."