İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı Siyasi İşler Başkanı Şakir Genç, bugün İYİ Parti İzmir İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında İl Başkanı Adaylığını açıkladı. İYİ Partili Genç açıklamasında, ‘’  İlk dönem Kalkınma Politikaları Başkanı, ikinci dönem Siyasi İşler Başkanı olarak iki dönemdir İl Başkanımız Sayın Hüsmen Kırkpınar ile birlikte İYİ Parti İzmir İl Yönetimi’nde görev aldım. Dört yıllık yol arkadaşlığımızda birbirimizi asla incitmedik. Kendileri partimizden milletvekili aday adayı olacağını ve 3. Olağan İl Kongremizde aday olmayacağını açıklamışlardır. Allah, yolunu ve bahtını açık etsin!’’ ifadelerine yer verdi. 

ADAYLIĞINI AÇIKLADI 

Hüsmen Kırkpınar ile adaylık konusunu görüştüğünü belirten Şakir Genç, ‘’İzmir teşkilatımızın teveccühünü emir kabul ederek “kutlu davamıza hizmet aşkıyla” sarılarak yola çıktık. Cenabı Allah’ın takdiri ve dava arkadaşlarım olan il delegelerimizin teveccühüne boynumuz kıldan incedir! Sizlerin teveccühüyle, teşvikiyle, iyi niyetiyle İYİ Parti İzmir İl 3. Olağan Kongresi’nde İL BAŞKANI adaylığımı açıklıyorum. Bu yola çıkarken elbette “büyüklerimize” danıştık, fikirlerini aldık. Onların görüşleri, bizim için çok değerlidir. Bu düşüncelerden genel kurul listemizde ve il başkanlığı çalışmalarımızda tabii ki yararlanacağız. Ancak şunu kesinlikle vurgulamak isterim ki, hiçbir kişi veya gruba angaje olarak yola çıkmadık. Zaten böyle bir gruplaşmayı da doğru bulmuyoruz. Bizim için partimizin her bireyi “İYİ”dir, değerlidir. Kimseyi diğerlerinden ayırt etmeyen, ötekileştirmeyen ya da diğerlerinden üstün
görmeyen bir anlayışı benimsiyoruz’’ dedi. 

CHP Dikili'de Emre Kırlı dönemi! Listede dikkat çeken isim! CHP Dikili'de Emre Kırlı dönemi! Listede dikkat çeken isim!

Ülkeye “tek adam rejimi” dayatıldı

Açıklamasında AK Parti iktidarını da sert sözlerle eleştiren Şakir Genç, ‘’Tek derdimiz İzmir’i İYİleştirmek, Türkiye’yi İYİleştirmektir! Cumhuriyet 100. yılında aslına rücu etmelidir! Türkiye Cumhuriyeti, 20 yıllık AKP iktidarı döneminde ne yazık ki çok yıpratıldı. Demografik yapımız yozlaştırıldı. Tarihi yanlışlarla dolu dış politika nedeniyle ülkemiz yabancılaştırıldı. Cumhuriyetin kurum ve kuruluşları itibarsızlaştırıldı, parçalandı, “yerli ve milli” söylemiyle yabancılara peşkeş çekildi. Vatandaşlar açlığa mahkum edildi. Gençlerimiz gelecek kaygısıyla baş başa bırakıldı. Devletimizin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye atan politikalar sıradanlaştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi işlevsizleştirildi, demokrasi neredeyse rafa kaldırıldı, ülkeye “tek adam rejimi” dayatıldı. Tüm bunlar yaşanırken, adında “milliyetçilik” olan parti, “milliyetçiliği ayaklar altına almakla” övünen iktidarın “koltuk değneği” olmayı kendine layık görüyor. Adında “adalet” olan parti, hukuku hiçe sayarak toplumu “adaletsizliğe” mahkum ediyor. Adında “kalkınma” olan parti, ekonomiyi batırarak vatandaşın sofrasından her gün bir lokma daha çalıyor’’ dedi. 

“Bataklık” önümüzdeki seçimde kurutulacaktır

Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunların çözümü için 2023 Genel Seçimleri işaret eden İYİ Partili Genç, ‘’ Bu düzen böyle devam edemez. Türkiye hiçbir zaman çözümsüz kalmamıştır, yine kalmayacaktır. Tüm bu sorunların kaynağı olan “bataklık” önümüzdeki seçimde kurutulacaktır.
Türkiye’deki her kişi ve kurum “İYİ” olmayı hak ediyor. Türkiye İYİ Parti iktidarını hak ediyor. İYİ Parti’nin İzmir’deki “İYİ” insanları ben ve ekibimi işbaşına getirdiği gün, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da İYİ Parti’yi iktidar yapma hedefi doğrultusunda, yorulmak nedir bilmeden, dava arkadaşlarımla birlikte gece gündüz sahada olacağız. İYİ Parti’yi Türkiye’de birinci parti, Genel Başkanımız Meral Akşener’i de mevcut sistemde “Cumhurbaşkanı” parlamenter sistemde “Başbakan” yapmak için var gücümüzle çalışacağız’’ dedi.