İYİ Parti İzmir İl Yönetiminden “Masayı dağıtan tarafta olmam” açıklamasıyla istifasını vererek Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçeceğini açıklayan, İYİ Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Oktay Kırmızı’nın ardından, istifalar bugün de devam etti.

Gelişmlerden rahatsız olduğunu ve 'Altılı Masa’nın dağıtılmasına sebep olan tarafta yer almayacağını' ifade ederek, İYİ Parti'den istifa eden, İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Metin Taşdemir de Cumhuriyet Halk Partisi rozeti taktı.

ASLANOĞLU: ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ VE KARARLIYIZ

Partisinden istifa ederek CHP’ye katılan Taşdemir’e rozetini CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu taktı.

Aslanoğlu yaptığı açıklamada “Yolumuz belli, iktidarımız yakın. Millet iktidarı güçlenerek yoluna devam edecek. Soframız büyüyecek, bu sofraya oturmak isteyenleri göz ardı etmeyeceğiz. Bugün İYİ Parti’den, masanın dağılmasından değil büyümesinden yana olan çok değerli bir isim partimize katıldı. Metin Bey'e ailenize hoş geldiniz diyorum. Ülkemizin yaralarını sarmaya ve yarınlarını kurtarmaya verdiğimiz sözün bilinciyle, şimdi daha güçlü ve kararlıyız” dedi.

Prof. Dr. Güven Sak: Adil yaşamı tasarlamamız gerekiyor Prof. Dr. Güven Sak: Adil yaşamı tasarlamamız gerekiyor

İYİ Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ederek CHP’ye katılan Metin Taşdemir de yaptığı açıklamada “Varlığını Cumhuriyet Halk Partisi'ne borçlu olan bir genel başkanımız vardı” iddiasında bulunarak şunları söyledi;

TAŞDEMİR: VİCDANIM RAHAT BİR ŞEKİLDE İSTİFA ETTİM

"Meral Hanım'ın Altılı Masada önemli bir yeri vardı. Bu yerle, biz umut ediyorduk ki Türkiye’nin yönetimine talip olsun. Varlığını CHP’ye borçlu olan bir genel başkanımız vardı. Maalesef masayı devirmesi bizim hayallerimizi yıktı. Bunun böyle olacağı, son zamanlardaki ilçe ve il teşkilatlarındaki parti içi söylemlere bakılınca anlaşılıyordu zaten. Yani mevcut hükümeti değil de kendi ortağı olduğu masayı eleştiren konuşmaları vardı. Sadece ülkenin varlığı ve bekası için uğraşan bir Kemal Kılıçdaroğlu bir masa hazırlamış, biz hazır olan o masayı elimizin tersiyle ittik. Bu itişte beni bulunmuş olduğum İYİ Parti il yönetim kurulu üyeliği ve parti üyeliğinden istifa noktasına getirdi. Vicdanım rahat bir şekilde istifa ettim ve CHP rozeti taktım."