İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karabük'te Safranbolu Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret suçlamasıyla kendisine verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararına değinen Ekrem İmamoğlu, "Yapılan hukuksuzluğa karşı muazzam bir vatandaş duruşu var. Bu, Ekrem İmamoğlu mücadelesi değil. Bu mücadele, milletimizin haysiyet mücadelesi. Milletimiz adına verilen bir demokrasi mücadelesi. Gönlüm rahat" ifadelerini kullandı.

"İstanbul halkına sırtını dayamış bir kardeşinizim. Ama aynı zamanda milletimize sırtını dayamış bir kardeşinizim. Arkamda siz varsınız" diyen İmamoğlu, "Ne yapacağız? Bu bir avuç insana, kendilerini memleketin sahibi gören bu bir avuç insana taliplendikleri mayıs ayında ‘söz milletin’ diyeceğiz, ‘haydi güle güle’ diyeceğiz" şeklinde konuştu.

'SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK YÜKÜMÜZ AĞIR'

Muhalefetin sorumluğunun büyük olduğunu belirten İmamoğlu, "Hazırız. Altılı Masa'nın kıymetli liderleri, çok özenli çalışmalılar. Çok hızlı süreçleri toparlamalılar. Milleti bu coşkuyla hep birlikte yola çıkarmalılar. Hep birlikte, bir an önce. Sorumluluğumuz büyük. Yükümüz ağır. Milletimizin ne yazık ki son yıllarda sorunları çok daha fazla büyüdü. Vallahi de billahi de gençliğimiz var milletçe. Ve başardık, yine başaracağız. Bu milletin şunu bilmesi lazım: Bu cennet vatan hepimizin evi. 86 milyona yakın vatandaşımızın evi. Ne benim sizden bir gram hak fazlalığım, ne sizin benden… Hepimiz bu evin tapusuna eşit hissedarız. Eşitiz" dedi.

'BU DAHA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN BAŞLANGICI HERKES UMUTLANSIN'

Herkesten umutlu olmasını isteyen Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi:

RTÜK'ten yayıncı kuruluşlara uyarı RTÜK'ten yayıncı kuruluşlara uyarı

"Bir avuç insan zenginleşip, milletim fakirleşiyorsa orada büyük bir adaletsizlik var demektir. 16 milyon insanın verdiği yetkiyi almaya kalkıyorsan, orada büyük adaletsizlik var demektir. Az kaldı. Bu daha yürüyüşümüzün başlangıcı. Herkes umutlansın. Umudu görmek isteyen herkes aynaya baksın. Umudu önce kendinizde göreceksiniz. Gözlerinizin içine kararlılıkla bakın. Deyin ki; ‘Kötü bulutları bu ülkenin üzerinden yollayacağız’, ‘O bir avuç insanı bu ülkeden yollayacağız.’ ‘Tek kişinin söylediği değil, milletin söylediği olacak’ diyeceğiz. Hepimize başarılar. Söz veriyorum. Şart olsun ki her şey çok güzel olacak."