AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Aydın Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Altılı Masanın Ortak Mutabakat Metnine tepki gösteren Dağ, "PKK, FETÖ ve Batı'ya mesaj veriyorlar" dedi. Mutabakat metninde Mustafa Kemal Atatürk'ün isminin geçmemesini de eleştiren Dağ şunları söyledi: 

"Bakıyoruz mutabakat metni hazırlamışlar. Bir nevi seçim beyannamesi. Kendilerince -olamayacaklar da- hükümet programı hazırlamışlar. Ne var diye bakıyorsunuz. Ortada bir tane yapacakları iş yok. Hep yıkacakları işler var. İzmir-İstanbul Otoyolu'nu, İstanbul Havalimanı'nı kaldıracağız. Bütün vaatleri bu. Ama şöyle metne baktığınızda yıllarca istismar ettikleri Mustafa Kemal Atatürk'ü hiçbir yere koymamışlar. Üç tane mesaj var üç tane yere. PKK'ya, FETÖ'ye mesaj vermişler. Millete hiçbir mesaj vermedikleri halde ülkede terör örgütlerine her türlü mesajı veren altılı masaya 14 Mayıs'ta haddini bildirmeye hazır mıyız Aydın? 

Erdoğan'dan Akşener'e; Hanımefendi senin bu işlere aklın ermez Erdoğan'dan Akşener'e; Hanımefendi senin bu işlere aklın ermez

O metinde bir şey daha var. Batı'daki ağabeylerine mesaj vermişler. 'Batı'daki ülkeler bizim bu metnimizi gördüğünde aferin diyecekler' diyor. Bizim İngiltere'nin, Amerika'nın, Almanya'nın aferin demesine ihtiyacımız yok. Zeynep Ablanın, Ali Kardeşin aferin demesine ihtiyacımız var."