Dolar 31,0391
%0.17
Euro 33,6226
%-0.05
Altın 2.032,380
%0.76
Bist-100 9,37
%0.29

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Büyükşehir'den flaş hamle: Tramvay Çiğli'ye uzuyor

Büyükşehir'den flaş hamle: Tramvay Çiğli'ye uzuyor

Karşıyaka Tramvayı'nı yıl sonunda hizmete açmayı planlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi hattı Çiğli'ye uzatacak projeyle ilgili hazırlıklarını tamamladı. Bölge halkından gelen taleplerin ardından düğmeye basan Büyükşehir, Çiğli'ye uzanan ek güzergah için çalışmalara 2017'de start verecek. Büyükşehir'den flaş hamle: Tramvay Çiğli'ye uzuyor

  • Ege Postası
  • 02.11.2016 - 12:43

ERMAN ŞENTÜRK/HABER SERVİSİ- İzmir Büyükşehir Belediyesi tramvayı Çiğli'ye uzatacak proje için çalışmalarda son aşamaya geldi.

PROJE İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Karşıyaka tramvayını Çiğli Merkez ve Katip Çelebi Üniversitesi'ne kadar uzatacak proje çalışmalarını tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Karayolları Genel Müdürlüğü'nden uygun görüş geldi. Alınan ön onayın ardından gözler güzergahtaki yol kullanım izinleri için nihai onaya çevrilirken,  proje çalışmaları da start aldı.

TRAMVAYDA SIRA ÇİĞLİ'DE

Buna göre, çevre yolundan Mavişehir'e çıkışı sağlayan köprünün yanından geçecek hat için resmi başvuruya gelecek yanıtın ardından ihaleye çıkılacak ve inşaat çalışmalarına start verilecek. 2017'de başlaması beklenen projeye göre, 8,8 kilometrelik 14 duraklı Karşıyaka Tramvayı önce Çiğli Merkez'e, ardından da Katip Çelebi Üniversitesi'ne kadar uzatılacak.

KARŞIYAKA VE ÇİĞLİ BÜTÜNLEŞECEK

Güzergahta ayrıca tramvayla birlikte yeni yaya ve bisiklet yolları da yapılacak. Büyükşehir Belediyesi, öncelikle tramvay hattının üzerinden geçecek karayolu köprüsüne paralel olarak yeni bir köprü inşa edecek. Proje için geri sayım devam ederken, tramvay sayesinde hem İZBAN'ın yükü azaltılacak, hem de Karşıyaka ile Çiğli arasında ulaşım bütünlüğü sağlanacak.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.