Dolar 32,7021
%1.33
Euro 34,9932
%0.26
Altın 2.450,470
%2.49
Bist-100 10.471,00
%0.76

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
‘Zehir gemisi’nin rotası güncellendi: İstikamet Rio

‘Zehir gemisi’nin rotası güncellendi: İstikamet Rio

Brezilya donanmasına ait uçak gemisi NAe Sao Paulo’nun yeni rotası Rio de Janeiro Limanı olarak değiştirildi. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan sosyal medya hesabı üzerinden gemiye ilişkin yaptığı açıklamada, ‘’ Halkın tepkisine karşın bir şey yapılamayacağını, hem iktidar hem çıkar odakları artık anlamıştır diye düşünüyorum’’ ifadelerini kullandı. Geminin geri döndüğünü müjdesini sosyal medyadan veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ''Geldiği gibi geri göndereceğiz demiştik. Gelemeden gitti'' dedi.

  • Ege Postası
  • 08.09.2022 - 10:35

EGEPOSTASI -  Brezilya donanmasında hizmet veren ve uzmanların bünyesinde 600-900 ton asbest barındırdığını iddia ettiği NAe Sao Paulo isimli uçak gemisinin Aliağa’da sökülmek üzere yola çıkması kamuoyunda büyük tepki toplamıştı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum asbest miktarının 9 ton olarak açıkladıktan sonra tepkiler artarak devam etmişti.  Gelen tepkiler üzerine bakanlık gemiyle ilgili notifikasyon onayı iptali ve geminin Türk karasularına girmesine izin verilmeyeceğine dair açıklama yapmıştı. 

Rota belirlendi 

Bakanlığın Türkiye karasularına girişine izin verilmeyeceğini duyurduğu eski uçak gemisi NAe Sao Paulo’nun  yeni rotası belli oldu. 

Geçtiğimiz günlerde bir süre hareketsiz halde bulunan gemi, burnunu Brezilya’ya çevirmişti. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan  geminin Rio de Janeiro Limanı’na doğru ilerilediğini açıkladı. 

CHP’li Arslan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Nae Sao Paulo" savaş gemisi, rotasını güncelledi. Gemi'nin son hedefi Rio de Janeiro Limanı. Halkın tepkisine karşın bir şey yapılamayacağını, hem iktidar hem çıkar odakları artık anlamıştır diye düşünüyorum’’ dedi. 

Soyer: Gelmeden gitti 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medyadan müjdeli haberi verdi. Soyer açıklamasında, ''Sizlere bir güzel haber daha vereyim.  Şehrimize getirilmesi planlanan toksik gemi İzmir’in olağanüstü dayanışması sonucu rotasını Brezilya'ya geri çevirdi. Geldiği gibi geri göndereceğiz demiştik. Gelemeden gitti.!'' dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.