Dolar 31,0391
%0.17
Euro 33,6226
%-0.05
Altın 2.032,380
%0.76
Bist-100 9,37
%0.29

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Yorgancılar’dan esnafa destek çağrısı: Vergi ve SGK ödemeleri ertelenmeli

Yorgancılar’dan esnafa destek çağrısı: Vergi ve SGK ödemeleri ertelenmeli

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, İzmir’de yaşanan su taşkınlarından etkilenen esnafa destek olmak için vergi ve SGK ödemelerinin ertelenmesi gerektiğini belirtti.

  • Ege Postası
  • 28.11.2023 - 01:06
  • Güncelleme: 28.11.2023 - 09:20

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Kasım ayı meclis toplantısı EBSO Meclis Başkanı H.İbrahim Gökçüoğlu yönetiminde İzQ İnovasyon Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Mutlu Tosun’da konuk olarak katılım gösterdi.  Toplantıda yaptığı konuşmada İzmir’de fırtına sebebiyle mağdur olan esnaflara destek olunması gerektiğini belirten EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “İzmir’de yaşanan taşkınalar sebebiyle zarar gören esnafımıza hasar tespiti yapıldıktan sonra destek sağlanmalıdır. Vergi veya SGK ödemelerinin ertelenmesi gibi desteklerim verilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

SELDEN ZARAR GÖREN ESNAFA DESTEK VERİLMELİ

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar İzmir’de yaşanan sel felaketine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yaptığı gözlemler sonucunda Karşıyaka ve Alsancak bölgelerinin batmış durumda olduğunu belirten Yorgancılar, “Dün Alsancak kordondaki iş sahiplerine telefon açtım. Hepsinde aynı şikayet var. Tabi ki bu bir felaket ama bugün baktığımızda bütün yolar açık. Yaşanan bu olay bize depremi hatırlattı. Deprem olduktan sonra üzerinde günlerce konuştuk, tartıştık ama bugün baktığımızda gündemimizde deprem yok. Aynı şekilde Güneydoğu’da deprem oldu, binlerce vatandaşımız vefat etti bir ay geçmeden gündemden kalktı. Yaşadığımız bu felaketleri o gün takip ediyoruz sonrasını hasarı yaşayanlar sıkıntısını çekiyor. O yüzden felaketleri yaşamadan önce önlemlerini alacak çalışmalar yapmalıyız. Öte yandan İzmir’de yaşanan taşkınalar sebebiyle zarar gören esnafımıza hasar tespiti yapıldıktan sonra destek sağlanmalıdır. Vergi veya SGK ödemelerinin ertelenmesi gibi desteklerim verilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.