Dolar 33,0974
%0.1
Euro 36,2752
%0.21
Altın 2.632,500
%0.7
Bist-100 11.245,00
%0.99

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Valilikte 'Balçova' zirvesi

Valilikte 'Balçova' zirvesi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, beraberinde İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, Balçova Arsa Mağdurlarının Sesi Derneği (BAMSES) Başkanı Koral Özdemir, AK Parti Balçova İlçe Başkanı Oğuzhan Bizkevelci ve BAMSES yöneticileri Ali Ekmekçioğlu, Kenan Vural ile birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etti. Kaya, "İzmir'imizin kronik haline gelmiş bir sorununu daha çözmek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Balçova Arsa Mağdurlarının haklarını ve hukuklarını koruyan bir çalışmayı gerçekleştireceğiz" dedi.

  • Ege Postası
  • 25.05.2023 - 11:41
  • Güncelleme: 25.05.2023 - 12:02

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, beraberinde İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, Balçova Arsa Mağdurlarının Sesi Derneği (BAMSES) Başkanı Koral Özdemir, AK Parti Balçova İlçe Başkanı Oğuzhan Bizkevelci ve BAMSES yöneticileri Ali Ekmekçioğlu, Kenan Vural ile birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i ziyaret etti. İnciraltı'nın bakanlık tarafından hazırlanan ve askıya çıkarılan planlarının, planlama tarihinde örnek olacak bir nitelikte olduğunu hatırlatan Kaya, tamamen açık ve şeffaf bir şekilde yürütülen sürecin bir benzerinin de Balçova'da yürütüleceğini belirtti. Balçova Arsa Mağdurlarının sorunlarının çözümü için Çevre ve Şehircilik'te gerçekleştirdikleri toplantının ardından İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile de durumu değerlendirdiklerini belirten Kaya, "İzmir'imizin kronik haline gelmiş bir sorununu daha çözmek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Balçova Arsa Mağdurlarının haklarını ve hukuklarını koruyan bir çalışmayı gerçekleştireceğiz" dedi.

KARABULUT: İNCİRALTI ÇÖZÜLDÜ, DARISI BALÇOVA ARSA MAĞDURLARININ BAŞINA

Ziyarette İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'e İnciraltı planlama sürecindeki destekleri için teşekkür eden ve planın bir örneğini takdim eden İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, "İnciraltı İzmir'in önemli bir meselesiydi. Sayın Cumhurbaşkanımıza bir çağrı yapıp yardımını istemiştik. Kendisinin talimatlarıyla, yılların kangren haline gelmiş bir sorununun çözüme kavuştuğunu gördük. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Burada AK Parti İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya çok büyük bir çaba gösterdi. Sürecin her safhasını yakından takip etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Süreç tamamen açık ve şeffaf bir şekilde, bizlerle her zaman istişare edilerek yürütüldü. Sayın Valimize de çok teşekkür ediyoruz. Her zaman yanımızda oldu. İnciraltı çözüldü, darısı Balçova Arsa Mağdurlarının başına" dedi.

KAYA: 25 YILDIR CHP ALDATTI, 5 SEÇİM GEÇİRİP HER SEÇİM ÖNCESİNDE SÖZ VERDİLER AMA SÖZLERİNİ TUTMADILAR!

Valilikteki toplantı sonrası bir açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Balçova'daki sorunun binlerce İzmirli'yi ilgilendirdiğini, sorunun kaynağının CHP'li yerel yönetimler olduğunu belirtti. Kaya, "Balçova Arsa Mağdurlarının sorunlarının temelinde CHP'li yerel yönetimlerin ihmali yatıyor. Yıllardır hemşehrilerimiz feryat etmişler ama seslerini duyuramamışlar. Gerçi her seçim öncesi o feryatları duyar gibi yapmışlar, gelmişler sözler vermişler, seçimden sonra hemen sorunlarınızı çözeriz demişler ama seçim bitmiş ortadan kaybolmuşlar. 25 sene boyunca, 5 seçim dönemi boyunca hemşehrilerimizi aldatmışlar" dedi.

CHP'Lİ SOYER 5 YIL ÖNCE 'ÇÖZECEĞİM' DEMİŞTİ, 5 YILDIR DA O ALDATIYOR

Aldatan şahısların hep değiştiğini ama aldatılanların hep aynı kaldığını belirten Kaya, "CHP bir şeyi çok iyi yapıyor. Vatandaşı kandırmakta, sözler verip tutmamakta çok profesyoneller. 25 sene boyunca kandırmışlar, ama kandıranlar sürekli değişmiş. Adaylarını değiştirip 'biz yapmadık o yaptı' deyip aradan sıyrılıyorlar. Son 5 yıldır da CHP'li Soyer aldatıyor.  Yarın o da gider, 'biz yapmadık Soyer yaptı' derler. Söz verip tutmamak CHP'nin en büyük özelliğidir. Yerelden genele CHP'ye baktığımızda, söz vermekte çok mahir olduklarını ama sözlerini tutmadıklarını görüyoruz. Biz nasıl çözülemez dedikleri İnciraltı'nı çözdüysek, yıkılamaz dedikleri Buca Cezaevi'ni yıktıysak Balçova'daki hemşehrilerimizin sorunlarını da çözeceğiz" dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.