Dolar 33,0987
%0.1
Euro 36,2886
%0.25
Altın 2.631,140
%0.65
Bist-100 11.184,00
%0.45

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Türkiye Ekonomi Modeli dünyaya tanıtılacak

Türkiye Ekonomi Modeli dünyaya tanıtılacak

Türkiye’nin ilk ‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’, “Pandemi sonrası dönemde iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler” ana teması ile 29 Eylül’de İstanbul’da yapılacak. Zirvede, Türkiye Ekonomi Modeli dünyaya tanıtılacak.

  • Ege Postası
  • 22.09.2022 - 11:27

Hazine ve Maliye Bakanlığı, İstanbul’da yapılacak zirve ile ilgili olarak bugün bilgi verdi. Yazılı olarak yapılan bilgilendirme şöyle:

“ZİRVE, BAKAN NEBATİ’NİN AÇILIŞ KONUŞMASIYLA BAŞLAYACAK: Hazine ve Maliye Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşecek olan zirve, Bakan Nureddin Nebati’nin açılış konuşmasıyla başlayacak.

ZİRVEYE DÜNYACA ÜNLÜ EKONOMİSTLER KATILACAK: Zirve kapsamında, dünyaca ünlü üst düzey finans ve ekonomi profesyonelleri; sanayi, ihracat ve istihdam merkezli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, ekonomi yazarları, piyasa temsilcileri bir araya gelecek. Zirvede, Türkiye Ekonomi Modeli dünyaya tanıtılacak. Türkiye’nin iç ve dış dinamikleri, jeostratejik koşulları, Kovid-19 salgını ve sonrasında yeni küresel ekonomik düzenin ortaya çıkarmış olduğu fırsatlar ele alınacak.

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNULACAK: Dünyadaki ekonomik gelişmeler, iktisat politikaları, küresel dengeler, yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme gibi başlıklar önde gelen akademisyenler tarafından tartışılacak ve fikir alışverişinde bulunulacak.

TOPLAMDA 4 PANEL YAPILACAK: 'Pandemi sonrası dönemde iktisat politikalarında yeni eğilimler', 'Gelişmekte olan ülkeler için yatırım-üretim-ihracat modelinin önemi', 'Yeni dönemde altyapı yatırımlarının artan önemi', 'Yeni dönemde büyümeyi destekleyici bir finansal mimarinin artan önemi' olmak üzere toplamda 4 panelde gerçekleştirilecek. Zirvenin sonunda yapılacak olan 'Yeni Dönemde Kapsayıcı Büyüme Nasıl Sağlanabilir' oturumuna çevrimiçi katılım sağlanabilecek."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.