Dolar 28,9846
%0.23
Euro 31,2142
%-0.16
Altın 1.866,590
%-1.07
Bist-100 7,91
%-0.82

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Torbalı Belediyesi Orman Haftası kapsamında koru oluşturdu

Torbalı Belediyesi Orman Haftası kapsamında koru oluşturdu

Daha yeşil bir Torbalı için yıl boyu, ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Torbalı Belediyesi, dün de Orman Haftası nedeniyle Subaşı Mahallesi’nde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

  • Ege Postası
  • 24.03.2023 - 10:11
  • Güncelleme: 24.03.2023 - 10:11

Daha yeşil bir Torbalı için yıl boyu, ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Torbalı Belediyesi, dün de Orman Haftası nedeniyle Subaşı Mahallesi’nde fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mithat Tekin’in bizzat organize ettiği etkinlik kapsamında Subaşı Mahallesi’ndeki boş arazide çınar ağaçları toprakla buluştu. Belediye meclis üyeleri, CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir ve parti yöneticileri, DEVA Partisi İlçe Başkanı Serdar Havsut ve parti yöneticileri, muhtarlar, belediye personelleri ve mahalle sakinlerinin bizzat elleriyle toprakla buluşan fidanlar önümüzdeki dönemlerde mesire alanı oluşturacak

DAHA YAŞANABİLİR BİR TORBALI İÇİN

Bölge sakinlerinin de ‘Koru’ talebi sonrası ağaçlandırılan alan, kısa sürede bakımlı bir mesire alanı olacak. Yoğun bir katılımla kısa sürede tüm fidanların toprakla buluştuğu saha, Torbalı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sık sık kontrol edilecek.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin yaptığı açıklamada, “Gelecek nesillere daha yaşanabilir ve daha yeşil bir Torbalı bırakmak için ilçemiz Subaşı Mahallesi'nde çınar ağacı dikimi yaptık. Hem Orman Haftasını kutlamak hem de mübarek Ramazan ayını bereketle karşılamak için fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Etkinliğimize katılan CHP Torbalı İlçe Başkanlığımız, DEVA Partisi İlçe Teşkilatı, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, vatandaşlarımız ve personelimize teşekkür ederim...” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.