Dolar 31,3757
%0.46
Euro 34,0458
%0.53
Altın 2.101,700
%2.38
Bist-100 9,10
%-1.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
TKP'den seçimlere ilişkin açıklama

TKP'den seçimlere ilişkin açıklama

Türkiye Komünist Partisi'nden yapılan açıklamada, 'Seçimlere ilişkin tavrımız ve sola yaptığımız çağrının sonuçlarını birkaç gün içinde paylaşacağız' denildi. Açıklamada ayrıca "Son ana kadar yapıcı tutumumuzu sürdüreceğiz" mesajına da yer verildi.

  • Ege Postası
  • 14.03.2023 - 12:38
  • Güncelleme: 14.03.2023 - 14:47

AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi 10 Mart'ta resmen ilan etmesiyle, seçim süreci de hız kazandı. 

Siyaset gündemi 'ittifak' ziyaretleriyle ısınırken; son olarak Türkiye Komünist Partisi'nden de (TKP) seçim ittifakı ve seçimlere ilişkin bi açıklama geldi.

"BİRKAÇ GÜN İÇİNDE AÇIKLAYACAĞIZ"

"Yapıcı tutum" vurgusu yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye Komünist Partisi, 9 Mart 2023 tarihinde “laikliği, bağımsızlığı ve devletçi-kamucu bir toplumsal sistemi savunan, gerçek bir düzen değişikliği talebini dile getiren bütün sol-sosyalist-komünist partilerin, aralarındaki görüş ayrılıklarına rağmen bir seçim işbirliğine girmesi için” yaptığı çağrı doğrultusunda girişimlerini sürdürmektedir.

Emek ve Özgürlük İttifakı ve Sosyalist Güç Birliği’nde yer alan sol-sosyalist-komünist partilerin ilkeli bir seçim ittifakında yan yana gelmelerindeki zorlukların farkındayız. Bununla birlikte Türkiye solunun düzen içi dengelerin ve pazarlıkların dışında güçlü bir seçenek haline gelmesine yardımcı olacak böylesi bir işbirliği için son ana kadar yapıcı tutumumuzu sürdüreceğiz. Önümüzdeki birkaç günlük sürenin ardından Türkiye Komünist Partisi hem bu temasların sonucunu hem de 14 Mayıs seçimlerine ilişkin tavrını, bütün boyutlarıyla kamuoyu ile paylaşacaktır."(Cumhuriyet)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.