Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Saadet Partili Kılıç: Bir tek iktidarın hiç suçu ve sorumluluğu yok

Saadet Partili Kılıç: Bir tek iktidarın hiç suçu ve sorumluluğu yok

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, “Türkiye bugün ehliyetin ve liyakatin bir yana bırakıldığı, partizanlığın tek geçer akçe olduğu, toplumun tehlikeli şekilde kutuplaştırıldığı bir yönetim zihniyetiyle idare ediliyor.” dedi.

  • Ege Postası
  • 18.10.2021 - 12:09

Partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren Kılıç, “İktidarın çok karakteristik bir özelliği var. Ülkede küçük veya büyük hangi problem varsa mutlaka başkalarını suçluyorlar. İyi güzel de iktidar sorun çözme makamıdır. Ancak çok ilginçtir ki, hergün çılgınca artan hayat pahalılığından, temel ihtiyaçlara yağan zamlardan, bozulan adalet terazisinden, eğitimin tıkanan sistemsel sorunlarından, dış politikada giderek daha da itibar kaybeden görüntümüzden ne hikmetse bir tek iktidar sorumlu değil. Soğan-patates zamlandığında soğancılar suçlu oldu. Fiyat artışları durmak bilmez hale gelince marketler suçlu oldu. Yurtlardaki ciddi kontenjan yetersizliği sonucu barınma sorunu yaşanınca gösteri yapan öğrenciler suçlu oldu. Her defasında daha garip bir lobi icat ediliyor. Hep başkaları suçlu, hep başkaları kabahatli. Gördüğünüz gibi bir tek iktidarın hiç suçu ve sorumluluğu yok. Kendileri gibi düşünmeyenler, en ufak bir itirazda bulunanlar, hakkını talep edenler ise hain.” ifadelerini kullandı. 

Bahanelerin ardı arkası kesilmiyor 

Ülkenin çok değerli zamanlarının ve imkânlarının yaşanan sorunlar içinde ziyan olduğunu kaydeden Şerafettin Kılıç, Cumhurbaşkanlığı sisteminin en büyük vaadinin mazerete yer olmaması olduğunu hatırlattı. Saadet Partili Kılıç, “Halktan ne yetki istedilerse verildi. Milletten istedikleri her yetkiyi aldıklarını, artık mazerete yer olmadığını kendileri ilan etti. Üzerinden üç yıl geçti, değişen bir şey olmadı. Bahanelerin ardı arkası hala kesilmiyor. Görünen o ki milletten her yetkiyi alırken sorumluluğu da almak unutulmuş. Bütün yetkiler iktidarda, her türlü sorumluluk muhalefette kalmış.” dedi. Başta hayat pahalılığı, gelir düşüklüğü ve işsizlik olmak üzere, ciddi bir ekonomik problem yığını olduğunu vurgulayan Kılıç, hükümetin görevinin insanların yaşam standartlarını yükseltmek, hayat pahalılığı için somut ve kalıcı çözümler uygulamak olduğunu dile getirdi. Kılıç şöyle devam etti: “İktidarda bulunanlar sıkıntı çeken insanlarımızın feryadını görmezden, duymazdan geliyor olabilir. Ancak biz Saadet Partisi olarak bu feryatlara şahidiz ve bunları çözmeye de talibiz.” 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.