Dolar 32,1752
%-0.08
Euro 35,1000
%0.27
Altın 2.525,060
%0.97
Bist-100 10.644,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
PFDK olaylı maç nedeniyle Bursaspor'a ceza yağdırdı

PFDK olaylı maç nedeniyle Bursaspor'a ceza yağdırdı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), 1990’lı yıllarda JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım posteri açılan Bursaspor-Amedspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama ve 326 bin TL para cezası verdi. PFDK, Beşiktaş’a da Ankaragücü maçında yaşanan olaylar nedeniyle 56 bin TL para cezası kesti.

  • Ege Postası
  • 09.03.2023 - 23:54
  • Güncelleme: 10.03.2023 - 09:24

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, PFDK’nın, 5 Mart’ta oynanan Bursaspor-Amedspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama ve 326 bin TL para cezası verdiğini duyuruldu.

PFDK, Beşiktaş-Ankaragücü maçında yaşanan olaylar nedeniyle Beşiktaş’a 56 bin TL para cezası verdi. Kötü tezahüratta bulunan bazı Beşiktaş taraftarlarının Passolig kartlarının bloke edilmesine ve Beşiktaş’ın ev sahibi olduğu bir sonraki maça girişlerinin engellenmesine karar verildi. PFDK kararları şöyle:

BURSASPOR’A 9 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMA VE 326 BİN TL PARA CEZASI

“Bursaspor Kulübü’nün, 05.03.2023 tarihinde oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 6 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına; aynı müsabakada Bursaspor Kulübü’nün merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 40 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına; aynı müsabakada Bursaspor Kulübü’nün taraftarları ile mensuplarının neden olduğu saha olayları ve talimatlara aykırı eylem nedeniyle FDT’nin 52/2., 46. ve 10/2. maddesi uyarınca 8 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 280 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına; aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi Aşkın Değirmenci’nin, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 90 gün hak mahrumiyeti ile cezalandırılmasına; aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi Aybars Türkkan’ın, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 90 gün hak mahrumiyeti ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

BEŞİKTAŞ’A 56 BİN TL PARA CEZASI

Beşiktaş AŞ'nin, 05.03.2023 tarihinde oynanan Beşiktaş AŞ-MKE Ankaragücü Spor Toto Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Spor Toto kuzey alt tribün 108, Spor Toto kuzey üst tribün 408, güney alt tribün 121, 123, güney üst tribün 423 numaralı blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine; aynı müsabakada Beşiktaş AŞ’nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

‘BEYAZ TOROS’ VE MAHMUT YILDIRIM POSTERİ AÇILMIŞTI

Bursaspor'un Amedspor’la geçen hafta sonu kendi sahasında oynadığı maç öncesinde iki takımın futbolcuları arasında gerginlik çıkmıştı. Karşılaşmanın başlamasının ardından, sahaya kurusıkı mermi ile kesici ve delici aletler, tüfek fişeği, maytap gibi cisimler atılmıştı. Bursaspor taraftarları, tribünde, 1990’lı yıllarda JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen ‘Beyaz Toros’ ve ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım posteri açmıştı. Amedspor yöneticileri, futbolcularının fiziki saldırıya uğradığını açıklamıştı. Gerginliğin büyümesi üzerine Amedspor futbolcuları sahadan çıkarılmıştı.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.