Dolar 33,0782
%0.04
Euro 36,1483
%-0.14
Altın 2.597,130
%-0.65
Bist-100 11.139,00
%0.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Özgür Özel'den Bahçeli'ye 4 'Sinan Ateş 'sorusu

Özgür Özel'den Bahçeli'ye 4 'Sinan Ateş 'sorusu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Grup Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli'nin sabah saatlerinde kendisine yönelttiği sorulara karşılık Özel, MHP liderine dört soru yöneltti.

  • Ege Postası
  • 21.05.2024 - 14:04
  • Güncelleme: 21.05.2024 - 15:08

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Kobani davasına yönelik değerlendirmesi üzerinden kendisine yönelttiği eleştirilere yanıt veren Özel, MHP liderine dört soru yöneltti. 

Özel, çok tartışılan 'etki ajanlığı' düzenlemesi için de Cumhur İttifakı'na seslenerek "Bu yasayı geri çekmezseniz dünya siyasi tarihinin kara sayfasında yerinizi alırsınız" ifadesini kullandı.

Özel ayrıca konuşmasının son bölümünde, anketlere değinerek "Anketlerde yine birinci partiyiz, mülakatı kaldırmayanlar ilk kez yüzde 30'un altında" dedi ve iktidarın 31 Mart'ta ders almadığı görüşünü yineledi.

Özel, Cumartesi Anneleri'ne yönelik ise "Cumartesi Anneleri ile görüştük. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya randevu vereceğini söyledi. Cumartesi Anneleri'nin bininci haftasında anayasal hakkın kullanımına şahitlik etmek istiyoruz. Cumartesi Anneleri'nin etrafındaki utanç bariyerini kaldırın. Bu ülkedeki bu ayıbı ortadan kaldırın. Orada olacağız, arkalarında duracağız" ifadelerini kullandı. Özel, şunları söyledi: 

KOBANİ YANITI

- (Kobani davasında verilen karar) Hukuki değil siyasi karar verildi. Kobani davasının iddianamesini siyasiler dikte etti. AYM Kobani kararlarını bal gibi bozacak. Erdoğan'ın 'Yatsın' dediklerini yatırdılar. 

- (Bahçeli'ye Kobani yanıtı) Bana dört soru sormuş, okumaya utanırım. Dönmüş bunları Prompter'dan okumuş... Bunları kimlerin yazdığını biliyorum. O meşhur ikili var ya... Gerçek MHP'lilerin tüylerini diken diken eden ikili... O ikisi dört soru yazmışlar, Bahçeli'ye 'Oku bakalım, Özel cevap versin.' Bu soruları yazan o arsız metin yazarları şu dört soruya cevap versin:

"KİMSE CİNAYETLERE SAHİP ÇIKMAYACAK" 

1- Bu iki kişinin isimleri Sinan Ateş iddianamesinden nasıl ve kimler tarafından ayıklandı?

2- Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış birisinin sokak ortasında ölümünden sonra 'Kimse tweet atmayacak, cenazeye gitmeyecek' diyen hangi ikisidir? Bu talimatı bütün partiye hangi ikisi yaymıştır?

3- Tetikçiyi kaçıran aracın fotoğrafları açığa çıkıp, Ülkü Ocakları Genel Başkanı'na bu aracı ceza yemeyecek, trafikte durdurulmayacak statüye kavuşmasına hangi ikisi ya da ikisinden hangisi katkı sağlamıştır?

4- "İran Cumhurbaşkanı'nın ölümünün üzerindeki sis perdesi aralanmalı" diye Prompter'a yazanlar Sinan Ateş davasının üzerine sis çöktürürken bu ikisinin bu sisteki payı nedir? Yoksa bu sisin kendisi bizatihi kendisi midir?       

- Koskoca parti iki meczuba teslim edildi. Normalleşeceksek kimse cinayetlere sahip çıkmayacak. Bu ayıptan MHP de Türkiye de kurtulacak.  

MOTOKURYE DÜZENLEMESİ

-Balıkesir Üniversitesi'nde 20 yaşında Ata Emre Akman, motokuryelik yapıyor. Önüne bir araç geçiyor ve 23 yerinden bıçaklanarak hayatını kaybediyor. Babası Albay Erol Akman'ı aradım. Babası 'Ben yandım, başka babalar yanmasın' diyor.

- 2022'de 58, 2023'te 68 motokurye hayatını kaybetmiş. İşçi sağlığı ve güvenliği, eğitimleri yeterince yapılmalıdır. Kuryelik tehlikeli meslekler arasına alınmalıdır. Motokuryelik mesleğine dair yasal düzenleme hazırlanmalıdır. 

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.