Dolar 27,4796
%0.11
Euro 28,7716
%-0.06
Altın 1.612,540
%-0.93
Bist-100 8,49
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Narlıdere'ye bir kardeş daha geliyor!

Narlıdere'ye bir kardeş daha geliyor!

Yerel yönetimlerin güçlenmesi ve ülke genelinde sosyal ve kültürel bağların geliştirilmesine yönelik faaliyetlere önem veren Narlıdere Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesiyle de kardeş şehir oluyor. İki ilçe arasında kurulacak kardeş şehir ilişkisi ile yerel yönetim anlayışının daha da geliştirilmesi amaçlanıyor.

  • Ege Postası
  • 04.10.2022 - 09:41

Narlıdere Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu gerçekleştirildi. Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Meclis Salonu’nda düzenlenen meclis toplantısında, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi ile kardeş şehir ilişkisi kurulması kararı alındı. İki ilçe arasında kurulacak kardeş şehir ilişkisiyle Narlıdere ve Nurhak belediyeleri bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirecek. İki ilçe arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasıyla yerel yönetim anlayışının daha da geliştirilmesi, belediye kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması için çalışmalar yapılması, sosyal ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Meclis üyelerinin dilek ve temennilerini de dile getirdiği belediye meclis toplantısında ayrıca; Ilıca, Sahilevleri, Altıevler ve Yeniköy mahallerinde yapılması planlanan imar değişiklikleri de görüşüldü. Başkanlıktan gelen önergelerin de gündeme geldiği meclis toplantısının ikinci oturumunun 12 Ekim Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.