Dolar 33,0967
%0.1
Euro 36,2808
%0.23
Altın 2.630,340
%0.62
Bist-100 11.184,00
%0.45

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Narlıdere'de coşkulu 23 Nisan kutlaması

Narlıdere'de coşkulu 23 Nisan kutlaması

Narlıdere Belediyesi, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin koltuğunu Özel TAKEV öğrencisi 9 yaşındaki Kağan Demir Demiray’a devretti. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Çocuklara armağan edilen ve dünyada eşi benzeri olmayan bir bayram. Aynı zamanda TBMM’nin 102 yaşını da kutluyoruz. Çocuklarımızı gördükçe geleceğe daha çok umutla bakıyoruz” dedi. Başkan Engin’in koltuğunu devrettiği Demiray ise doğayı korumaları konusunda vatandaşları uyardı.

  • Ege Postası
  • 23.04.2022 - 15:55

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 102. kuruluş yıl dönümü Narlıdere’de coşkuyla kutladı. İlk olarak Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, koltuğunu Özel Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı (TAKEV) İlkokulu 4. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Kağan Demir Demiray’a devretti. Narlıdere Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen törene belediyenin tüm birim müdürleri katıldı. Aynı zamanda Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın çello sanatçısı olan Kağan Demir Demiray, “Öncelikle bizlere bu günü armağan eden cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına teşekkür ederim. Ülkemize sahip çıkalım, barış ve sevgi hakim olsun. Büyüklerimizden tertemiz bir doğa istiyoruz. Lütfen denizlerimizi, ormanlarımızı ve çevremizi temiz tutalım” dedi.

Başkan Ali Engin ise, “Bugün dünyada eşi benzeri olmayan bir bayramı kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde çocuklara armağan edilen tek bayram. Tüm dünyadan çocuklar bayram için ülkemize geliyor. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Ayrıca TBMM’nin 102. yaşını da kutluyoruz. Büyük bir sevinç yaşıyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyetimiz kurucularını bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Engin, çiçeği burnunda Başkan Demiray’a hediye takdim etti. Ayrıca resim dalında çeşitli dünya birincilikleri bulunan Güzelyalı Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Elif Beren Çalgıcı ise yaptığı kara kalem çalışmasını Başkan Engin’e hediye etti. 

ÇOCUKLARIN GÜNÜ

Narlıdere Belediyesi’deki devir teslim töreninin ardından Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda Narlıdere Kaymakamlığı’nın ev sahipliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği tören gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Narlıdereliler’in yoğun katılım gösterdiği programda öğrenciler, şiir dinletisi, halk oyunları ve dans gösterileri yaptı. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, hediyeleri dağıtıldı. Başkan Engin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Narlıdere İlçe Başkanlığı’nın yine aynı meydanda düzenlediği 23 Nisan Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çelenk sunma törenine katıldı. Narlıdere Belediyesi, gün boyu ilçenin çeşitli noktalarında çocuk şenlikleri düzenledi. 

23 NİSAN KUTLAMALARI HAFTAYA YAYILDI

Narlıdere Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen kutlama etkinlikler tüm haftaya yayıldı. İlk etkinlik 18 Nisan günü Limanreis Mahallesi’nde düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’ oldu. 21 Nisan günü Narlıdere Belediyesi’nin bünyesinde eğitim veren Narçiçekleri Anaokulu’nun 3 şubesindeki tüm öğrencileri, Park Orman’da düzenlenen ‘Çocuk Şenliği’ne katıldı. 22 Nisan’da ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi’ne bağlı Aile ve Çocuk Hizmetleri, Narlıdere’de Asım Bezirci Parkı’nda ’23 Nisan Gezici Şenlik Programı’ düzenledi.  Öte yandan 20 Nisan günü ise Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Büyük Salon’u dolduran seçkin davetli topluluğuna “23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri” verdi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.