Dolar 33,0524
%0.7
Euro 36,0447
%0.56
Altın 2.568,220
%0.73
Bist-100 11.065,00
%0.37

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Milli Eğitim Bakanlığı, o iddialarla ilgili soruşturma başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı, o iddialarla ilgili soruşturma başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki usulsüzlük iddiaları ile kentteki meslek liselerinde üretilip deprem bölgesine gönderilen çadırların satın alınarak logo basılmak üzere Bursa’ya getirildiği ve tekrar bölgeye gönderildiği iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

  • Ege Postası
  • 10.03.2023 - 13:35
  • Güncelleme: 10.03.2023 - 13:57

Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi, dün Bursa'daki meslek liselerinde üretildiği belirtilen çadırların Gaziantep’ten satın alınarak Bursa’ya gönderildiği, Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılarak üzerlerine MEB logoları yapıştırıldıktan sonra yeniden paketlenerek tırlarla deprem bölgesine gönderildiğini açıklamıştı.

“İKİ AYRI İNCELEME VE SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, “Bakanlığımızca, yaklaşık bir ay önce hem eski Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki diğer bazı personel hakkında iki ayrı inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Yapılan açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi:

“Yine medyaya yansıyan deprem bölgesinden alınan çadırların, logo basılması, kalite ve yangın dayanıklılık gibi testlerin yapılması için Bursa’ya getirildiği ve yeniden bölgeye gönderildiğine ilişkin iddialar hakkında da Bakanlığımızca ayrı bir soruşturma başlatılmıştır.

Kovid-19 sürecinde canla başla çalışarak ihtiyaç duyulan ürünleri üreten meslek liselerimiz, öğretmeninden idari personeline tüm eğitim çalışanlarımız, yaşanan deprem felaketinin hemen ardından ekmek üretiminden sıcak yemek hizmetine, uyku tulumundan hijyen maddesi üretimine birçok alanda görev alarak depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışmıştır. Eğitim çalışanlarımız ile öğrencilerimizin bu özverili çalışmalarına, verdikleri emeklere kimsenin leke sürmesine asla izin verilmeyecektir. Bakanlığımızca titizlikle yürütülen soruşturmalar tamamlandığında kamuoyuna bilgi verilecektir."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.