Dolar 32,6913
%1.29
Euro 34,9224
%0.05
Altın 2.433,930
%1.79
Bist-100 10.569,00
%1.7

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Menderes'te öncelik eğitim!

Menderes'te öncelik eğitim!

Menderes Belediyesi tarafından başlatılan eğitime destek programı kapsamında çalışmalar sürüyor.

  • Ege Postası
  • 16.09.2023 - 12:06

Okulların açılması öncesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin bahçelerinde ağaç budama, ot temizliği ve çevre düzenlemesi yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından okul yollarında yol bakım çalışmaları gerçekleştirilirken, Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Müdürlüğü ekipleri tarafından okul kantinlerinde denetimler yapılmaya başlandı.

Yapılan denetimlerde temizlik ve hijyen başta olmak üzere gıda maddelerinin son kullanım tarihleri, satılması yasak olan ürün denetimi, işyeri açma ve çalışma ruhsatları kontrol ediliyor.

Öte yandan, 'Üniversiteyi Kazanmak Sizden, Cep Harçlığı Bizden' projesi ile ilk kez üniversiteye başlayacak öğrencilere, 2 bin lira maddi destek için kayıtlar alınmaya başlandı.

"DESTEĞİMİZ SÜRECEK"

Eğitime destek programıyla ilgili konuşan Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim kalitesini arttırmak, onların maddi ve manevi anlamda yanlarında olmak, eğitim koşullarını iyileştirmek adına başlattığımız eğitime destek programımız büyük bir titizlikle devam ediyor. Anaokulundan üniversiteye kadar olan süreçte öğrenci kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz. Sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini Menderes’imizde hayata geçirirken eğitime öncelik vermeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.