Dolar 32,5508
%0.15
Euro 35,0627
%0.25
Altın 2.442,480
%0.41
Bist-100 10.471,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
MHP’li Şahin’den CHP’li Polat’a zehir zemberek sözler

MHP’li Şahin’den CHP’li Polat’a zehir zemberek sözler

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ile CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat arasında gerilim artarak devam ediyor. CHP’li Polat’ın, Devlet Bahçeli’ye yönelik, ‘Bugün dediğini yarın inkar edebilecek’ ifadelerine yanıt MHP İzmir İl Başkanı Şahin’den geldi. Şahin, ‘’ İzmir’e ne katkı sağladığı belirsiz CHP'li Mahir Polat bu furyada yerini alarak MHP’ye sataşmaktadır. Terör örgütü YPG’ye vatansever sıfatı, terörist Demirtaş’a şeref madalyası takan zavallılar MHP’nin duruşunu sorguluyor.Bu zavallığı yapanlardan birisi de “Faydasız kilisenin papazı” olduğunu göstermek ve yaklaşan seçimlerde varlığını hissettirmek için atağa kalkan bu Mahir Polat olmuştur’’ ifadelerini kullandı.

  • Ege Postası
  • 01.10.2022 - 15:58

EGEPOSTASI- 2023 seçimlerine aylar kala siyasetin nabzı yükselmeye başladı.  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 9 Eylül kutlamaları sırasında yaptığı konuşmaya yönelik söylemleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. 

CHP’li Polat: Bugün dediğini yarın inkar edebilecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylemlerinin zaman içerisinde değişebileceğini ileri süren CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat açıklamasında‘’ Bugün dediğini yarın inkar edebilecek, 'Tayyip Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olmaz, seni Cumhurbaşkanı yaparsam namerdim' diyen bir adam, sonra 'Karar net, aday tek' gibi mitingler yaptığı noktaya geldi’’ ifadelerini kullandı.

Şahin: Tedavisi imkansız devşirme hastalığı

Polat’ın açıklamalarına  MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’den yanıt gecikmedi. Şahin açıklamasında, ‘’Herkes bilir ki Devlet Bahçeli dün ne diyorsa,bugünde aynısını söyler.Vatan topraklarına kanlı çizmeleri ile basan müstevlilere tek kelime edemeyen iş birlikçi siyasetçilerin tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahillik,tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır’’ ifadelerini kullanmıştı. 

Veysel Şahin’in söylemlerine yanıt veren CHP’li Polat, Devlet Bahçeli’nin önceki dönem söylemleri ile şuan yaptığı açıklamaları içeren video yayınladı. 

Videonun üzerine MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin sosyal medya hesabından uzun bir açıklama yaptı. CHP’nin MHP’ye karşı kara propaganda yürüttüğünü iler süren Veysel Şahin, ‘’Mustafa Kemal Atatürk'ün miras bıraktığı CHP'yi bugün terör örgütlerine sıcak yuva ve onlara siyasi kamp haline getirenler,MHP'nin siyasi duruşuna çamur bulaştırmak için seferberlik halinde kara propagandaya başladılar. Bunu yaparken zeka eksikliğini de çok bariz gösteriyorlar. Cumhur İttifakı kurulduğu günden beri CHP’nin sahip çıktığı tüm terör örgütlerine adeta kan kusturulmaktadır. Bu da doğal olarak CHP’nin siyasal nefesini tıkadığı için çıldırmış gibi hem MHP’ye hem AK Parti’ye saldırarak nefes almaya çalışmaktadırlar!’’ dedi.

“Faydasız kilisenin papazı olduğunu''

Mahir Polat hakkında ağır eleştirilerde bulunan Şahin, ‘’Kendisine ne danışıldığı meçhul Başdanışman, İzmir’e ne katkı sağladığı belirsiz CHP Mv. @vekilmahirpolat’da bu furyada yerini alarak MHP’ye sataşmaktadır. Terör örgütü YPG’ye vatansever sıfatı, terörist Demirtaş’a şeref madalyası takan zavallılar MHP’nin duruşunu sorguluyor.Bu zavallığı yapanlardan birisi de “Faydasız kilisenin papazı” olduğunu göstermek ve yaklaşan seçimlerde varlığını hissettirmek için atağa kalkan bu Mahir Polat olmuştur. Tweet atmada çok mahir olan zat, şahsımı da Liderimizin konuşmalarının yer aldığı bir videoya etiketlemiş. Neymiş? Liderimiz 15 Temmuz öncesi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın adaylığına karşı çıkmış, 15 Temmuz sonrası adaylığını kabul etmiş. Bu tutarsızlıkmış, bu çizgi değiştirmekmiş.Bu tarih yoksunu, bu olaylar cahiline bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum. Ama anlamaya zekası yeter mi?’’ ifadelerini kullandı. 

‘Menfaat açlığı!’

Geçmiş dönemlerden örnekler veren Şahin, ‘’AK Parti ve MHP’nin 15 Temmuz sonrası birlikteliğini sorgulayan Mahir Polat, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası kendi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun koalisyon kurmak için 35 gün koşturup “AKP ile koalisyon kurulmazsa çok üzülürüm” dediğini unuttu mu? Hafızasız ki kendi Genel Başkanının“AKP ile ön yargısız,kırmızı çizgisiz,17-25 Aralık’ı dayatmadan, Türkiye için her türlü ödünü vermeye hazırız” AKP ile ön yargısız bir şekilde görüşeceğiz;17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız’’sözlerini de hatırlamıyor? Ah Mahir ah. Kılıçdaroğlu’nun ağlamaklı ses tonuyla bunları dediğini hatırlamıyorsan nasıl başdanışmansın sen Mahir? MHP’yi “CHP-MHP-HDP koalisyonu” kurmaya çağıran ahmaklığı da yapan CHP değil miydi Mahir? Mahir, CHP’nin menfaat açlığı, MHP’de ise ilke tokluğu vardır. Mesela çok tutarlı Mahir(!) bize “Davutoğlu ileri derecede geri zekâlı” dediği halde, cevabını da “Kılıçdaroğlu adam olmadığını göstermiştir, insan olmadığını göstermiştir. Edepsiz ve akılsızdır” şeklinde Davutoğlu’ndan aldığı halde Kılıçdaroğlu onunla niye ittifak kurdu?’’ diye sordu. 

CHP’nin HDP ile ittifak yaptığını ileri süren Şahin, ‘’İstersen uzatalım örnekleri? Ama sen bizi Cumhur İtifakı’nın birlikteliği adına yorma. Sen HDP ile ittifakına bak. HDP’nin “Tunç Soyer tam profilimize uygun aday” dediğini, @tuncsoyer’in “HDP’nin gücüne güç katmaya geldim” sözünü bizim için yorumla Mahir! CHP’nin ittifaklarına sıra gelince dilin mi düğümleniyor Mahir? MHP’nin ilkesini sorgulamak yerine,CHP Genel Merkezi’nde“CHP ile aramızda PKK ve Öcalan konusu asla sorun olmuyor”diyen HDP Eşbaşkanı Mithat Sancar’ı anlat bize Biz de sana terörle mücadeledeki başarıyı anlatalım!’’ dedi. 

Siz de akıl varsa…

Şahin son olarak açıklamasında, ‘’Milli konularda müşterek bir dayanışma gösteren, terör örgütlerini böcek gibi ezen, Karabağ’daki Ermeni işgaline 30 yıl sonra son veren, Kıbrıs’ı milli rayına koyan, ülke itibarının dünyada en yüksek olduğu bu dönem Cumhur İttifakı’nın tutarlılığı ve aynı zamanda onurudur. Siz bu onurdan nasipsiz,siz bu şereften yoksun ve her milli davada düşman safından seslenen bir partisiniz. Siz de akıl varsa onu 6+HDP masası için saklayın.’’ dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.