Dolar 32,9935
%-0.26
Euro 35,9566
%-0.56
Altın 2.546,710
%-2.09
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
MHP’li Şahin’den Başkan Soyer’e: 5 projen yok, 70 milyar nerede?

MHP’li Şahin’den Başkan Soyer’e: 5 projen yok, 70 milyar nerede?

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, katıldığı bir canlı yayında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e tepki gösterdi. Şahin açıklamasında, “Devletin beş yılda İzmir’e verdiği 70 milyar para var. Sen bizim devletimizin İzmir'e, İzmir vatandaşlarımıza harcanmak üzere verilen 70 milyar lirayı nereye harcadın? İzmir'de beş proje yok efendim” dedi.

  • Ege Postası
  • 25.09.2023 - 17:21
  • Güncelleme: 25.09.2023 - 18:45

EGEPOSTASI- MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, BengüTürk TV’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i topa tuttu.

“İZMİR ZULÜM ALTINDA”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in, ‘yüzülebilir körfez’ vaatlerini hatırlatan Veysel Şahin, “İzmir'in koku problemi uzun zamandır var. Tunç Soyer’in, 2019 senesinde ‘3 yıl içinde yüzülebilir bir körfez haline getireceğim’ diye seçim vaadi ve sözü vardı. Görevinin bitmesine 6 ay kaldı. Şimdi anlıyoruz ki, Körfez kokusunu, koku giderici bir kimyasal dökerek gidermeye çalışıyormuş. 11 milyar gibi büyük bir rakamla körfezin temizleneceği proje vardı. Soyer ve ekibi çıkarak, ‘İzmir'deki kendi kendine gidecek, yapılan analizlerde çok büyük gelişmeler görülüyor. Körfez kendi kendine temizlenecek’ dedi ve  projeyi rafa kaldırdı.  Şimdi de körfezi temizledik biz. Koku gelmiyor. İddiaların yüzde 90’ı yok artık diyorlar. Ne oldu diye sorduğumuzda da kimyasal döktükleri ortaya çıktı. Şimdi de çıkıp,  ‘ben kanala dökmedim kimyasalı. Ana kaynağa döküyorum. Ana kaynaktan yapıyorum’ gibi saçma sapan açıklamalar yapıyorlar. İzmir böyle bir zulüm altında” dedi.

“70 MİLYAR LİRAYI NEREYE HARCADIN?”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in proje üretmediğini ileri süren Şahin, “Tunç Soyer İzmir'e geldikten sonra  uğraştığı şeylerin tamamı bizim  düşünmediğimiz bizim aklımızın almadığı konular. Mesela İzmir'in ünlü bin yıllık Kadife kalemize Pagos pazarı açtı, vapurumuza Pagos ismini verdi. Tunç Soyer bunlardan keyif alıyor, zevk alıyor. Aklından bunları hiç çıkarmıyor. Devletin beş yılda İzmir’e verdiği 70 milyar para var.  Ama  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin insanımıza yaptığı on beş proje yok. Mesela ben ısrar ediyorum. Diyorum ki, Tunç Soyer beş tane proje söyle bana. Sen bizim devletimizin İzmir'e, İzmir vatandaşlarımıza harcanmak üzere verilen 70 milyar lirayı nereye harcadın? İzmir'de beş proje yok efendim” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.