Dolar 31,3757
%0.46
Euro 34,0458
%0.53
Altın 2.101,700
%2.38
Bist-100 9,10
%-1.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kılıçdaroğlu’ndan VPN önerisi: Aklını yitirmiş saray sosyal medya iletişimini kesti

Kılıçdaroğlu’ndan VPN önerisi: Aklını yitirmiş saray sosyal medya iletişimini kesti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal medyanın erişiminin kısıtlanması üzerine, “Yardımlaşma koordinasyonu için sahada bulunan arkadaşlarıma VPN kullanmalarını söyledim. Bu aklını yitirmiş Saray iktidarı, sosyal medya iletişimini kesti. Bunun sonucu yardım çığlıklarının daha az duyulmasıdır. Gizlemeye çalıştığınız her şeyi biliyoruz. Açıklamanızı bekliyoruz” dedi.Kılıçdaroğlu, “Ya hepimizi tutuklayın ya da geceden beri tutukladığınız gençleri, gazetecileri serbest bırakın. Çok işimiz var” dedi.

  • Ege Postası
  • 08.02.2023 - 17:20
  • Güncelleme: 08.02.2023 - 17:31

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler 10 ili vurdu. Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları sürerken, haberleşme ve iletişimde de çok aktif kullanılan sosyal medyada öğleden sonra erişim sorunu ortaya çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu illerde inceleme yaparken, sosyal medyaya erişim engeli getirilmesini, VPN aracılığıyla resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, “Yardımlaşma koordinasyonu için sahada bulunan arkadaşlarıma VPN kullanmalarını söyledim. Bu aklını yitirmiş Saray iktidarı, sosyal medya iletişimini kesti. Bunun sonucu yardım çığlıklarının daha az duyulmasıdır. Gizlemeye çalıştığınız her şeyi biliyoruz. Açıklamanızı bekliyoruz” diyerek yetkililere çağrı yaptı.

Depremde bina enkazlarının altında kalan pek çok yurttaş, sesini sosyal medya üzerinden duyurarak yardım talebinde bulunuyordu. Öte yandan depremin vurduğu kentlerde yurttaşlar, koordinasyonu da yine sosyal medya hesapları üzerinden sağlıyor. 

KILIÇDAROĞLU: “YA HEPİMİZİ TUTUKLAYIN YA DA GECEDEN BERİ TUTUKLADIĞINIZ GENÇLERİ, GAZETECİLERİ SERBEST BIRAKIN. ÇOK İŞİMİZ VAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 ilde büyük yıkıma yol açan 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından dün bölgeye gitti. Adana, Hatay ve Osmaniye’nin ardından Kılıçdaroğlu bugün Kahramanmaraş’a geldi.

“ÇOK İŞİMİZ VAR”

Kılıçdaroğlu, incelemeleri sırasında, sosyal medya hesabında; “Ya hepimizi tutuklayın ya da geceden beri tutukladığınız gençleri, gazetecileri serbest bırakın. Çok işimiz var” açıklamasını yaptı.

“GELSİNLER TUTUKLASINLAR”

Kılıçdaroğlu, önceki mesajlarında ise önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Hatay Havalimanı’nın pistinin onarılarak açılışı için yapılan çalışmalara ilişkin paylaşımını, “Kapanan Hatay Havalimanı'nı onarıyoruz. Gelsinler tutuklasınlar” notuyla paylaşmıştı. Ardından Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Hatay İskenderun Limanı’ndaki yangının kontrol altına alındığına ilişkin paylaşımını, “Arkadaşlarım limana müdahale ediyor. Gelsinler tutuklasınlar” ifadeleriyle yeniden paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremzedeler için toplanan yardımlara ilişkin paylaşımını, “Binlerce TIR yardımla halkımızın yanındayız. Gelsinler tutuklasınlar” notuyla aktarmıştı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in arama kurtarma çalışmalarına ilişkin paylaşımını da Kılıçdaroğlu, “Biz bu enkazı kaldırırız” ifadeleriyle duyurmuştu. (ANKA) 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.