Dolar 32,8999
%0.01
Euro 35,3333
%-0.09
Altın 2.470,010
%0.02
Bist-100 10.768,00
%-0.03

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kılıçdaroğlu'ndan Güzelbahçe konteyner kente ziyaret

Kılıçdaroğlu'ndan Güzelbahçe konteyner kente ziyaret

Güzelbahçe Belediyesi’nin Malatya Yeşilyurt Aşağıbağlar Mahallesi'nde kurduğu konteyner kenti, 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Başkan Mustafa İnce’den konteyner kent ile ilgili bilgi aldı.

  • Ege Postası
  • 10.03.2023 - 15:46
  • Güncelleme: 11.03.2023 - 09:55

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından Güzelbahçe Belediyesi’nin Malatya'da kurduğu konteyner kenti, 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Veli Ağbaba, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş birlikte ziyaret etti.

Konteyner kentin girişinde Genel Başkanı karşılayan Güzelbahçe Belediye Başkan Mustafa İnce, "Güzelbahçe Belediyesi Konteyner Kente hoş geldiniz Sayın Cumurbaşkanım" diyerek karşıladı.

Genel Başkana bilgi veren Başkan İnce, “Sayın Genel Başkanım deprem olduğu günden itibaren ekiplerimizle Malatya’ya geldik. Sayın Vekilimiz Veli Ağbaba’nın koordinasyonunda Meclis Üyemiz Aras Kaynarca, Başkan Yardımcımız Mustafa Günay ve 35 personelimizle birlikte hizmet veriyoruz. 1500’e yakın depremzede vatandaşımıza yemek veriyoruz. Bu her gün sabah kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği olarak devam ediyor. 85 konteyneri kurduk hazır. Hedefimiz 250 konteyner. Yaklaşık 500 depremzede vatandaşımız yerleştirildi. Bu konteynerlerin alt yapı çalışmalarını bitirdik. Öncelikli olarak evleri tamamen yıkılmış vatandaşlar, engelli, şehit ve gazi yakınları, çocuklu aileler ilk önceliğimiz arasında. ‘Sosyal Market Çadırı’ kurduk. Gıda ürünlerinden, temizlik ürünlerine, hijyen ürünleri, çocuk bez ve mamaları ve bir çok ürüne kadar burada ihtiyaçlar var. Biz de bu eksiklikleri gördüğümüz için bu sosyal market çadırını kurduk. Vatandaşlarımız buraya gelerek tüm ihtiyaçlarını alabiliyorlar. Bu alanda yeni bir yaşam alanı kuruyoruz. İnsanlar yaşamlarını düzene koyana kadar bir süre konteyner kentte yaşayacaklar. Burada yetişkinler kadar çocuklarında desteğe ihtiyacı var. Konteyner kentimizde depremden etkilenen çocuklarımıza bir nebzede olsa o felaketi unutturmak, çocukluklarını yaşamaları sağlamak için bir bölümünde çocuk oyun grubu kurduk. Umarız bu kötü günleri hayatları boyunca bir daha hiç yaşamazlar. Biz gelen yardımları Güzelbahçe Yardım Toplama Merkezinde toplayıp direk burada depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. İmkânlarımızı Malatya için seferber ettik” diye konuştu.

Yapılan çalışmaları takdirle karşılayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnce Başkan’a yapılan çalışmalardan ve gösterilen dayanışmadan dolayı teşekkür etti.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.