Dolar 31,3757
%0.46
Euro 34,0458
%0.53
Altın 2.101,700
%2.38
Bist-100 9,10
%-1.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kılıçdaroğlu Konak Belediyesi’nin çadır kentini ziyaret etti

Kılıçdaroğlu Konak Belediyesi’nin çadır kentini ziyaret etti

Konak Belediyesi’nin Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde kurduğu çadır kentinde kalan depremzede vatandaşları ziyarete gelen 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yanınızdayız, felaketi birlikte, dayanışma içinde atlatacağız” mesajı vererek vatandaşa umut oldu. Öte yandan ziyaret sırasında bir çocuk, “Kemal Abi, seninle fotoğraf çektirelim de havamız olsun” diyerek Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirdi.

  • Ege Postası
  • 11.03.2023 - 19:28
  • Güncelleme: 12.03.2023 - 23:08

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük yıkım yaşayan şehirleri ziyaret ederek vatandaşla kucaklaşan 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun duraklarından biri de Konak Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ın Duklakdiroğlu ilçesinde kurduğu çadır kent oldu. 500’den fazla vatandaşa yuva olan, tüm ihtiyaçları karşılanarak güven ortamında yaşamaları sağlanan çadır kenti ziyaret eden Kılıçdaroğlu’nu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur karşıladı. Konak Belediyesi’nin çadır kentinde depremzede vatandaşları dinleyen Kılıçdaroğlu’na Başkan Batur’la birlikte CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Seyit Torun, Alİ Öztunç, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP’li ilçe belediye başkanları da eşlik etti.

Kılıçdaroğlu Konak Belediyesi’nin çadır kentini ziyaret etti (12)

Başkan Batur “Her zaman yanlarındayız, en iyi hizmet için çalışıyoruz”

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kendisinden çadır kentle ilgili bilgi alan Kemal Kılıçdaroğlu’na burada yeni bir yaşam alanı oluşturduklarını ve çadır kentte kalanların tüm ihtiyaçlarının karşılanması için Konak Belediyesi personelinin yedi yirmi dört görev başında olduğunu söyledi.

115’i çocuk olmak üzere 500’ü aşkın vatandaşın çadır kentte yaşamlarına devam ettiğini söyleyen Başkan Batur, “Burada depremzede vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Her ihtiyaçlarıyla ilgileniyor, onlara en iyi şekilde hizmet vermek için çalışıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu moral oldu, umut aşıladı

Yirmi gündür depremzede vatandaşların hizmetinde olan Konak Belediyesi çadır kentinde yaşamlarını sürdüren vatandaşlar, 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti heyecanla karşıladı. Tek tek vatandaşlarla sohbet eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, “Yanınızdayız, felaketi birlikte, dayanışma içinde atlatacağız” mesajı verdi. Çadır kentin yemekhanesinde vatandaşlarla birlikte çay içip sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan deprem anında ve sonrasında yaşananları dinledi, ihtiyaç ve isteklerini sordu.

13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokratik, çağdaş ve güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” dedi. Vatandaşlar da Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek, “İyi ki varsınız, yanımızda olduğunuzu her zaman hissettik, Konak Belediyesi ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur bizi hiç yalnız bırakmadı. Her ihtiyacımız karşılanıyor, çocuklarımız mutlu. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin” dedi.

Çocuklardan Kılıçdaroğlu’na sevgi seli

Kemal Kılıçdaroğlu çocukların zaman geçirmekten en çok keyif aldıkları alan olan oyun ve eğitim çadırına uğramayı da ihmal etmedi. “İşte, bu güzel çocuklarımızın yarınları için daha çok çalışacağız. Güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” diyen Kılıçdaroğlu, çocuklara hediyeler verdi. Kılıçdaroğlu, Konak Belediyesi çadır kentinin en küçük misafiri olan dört aylık Ebrar bebeği ve bir yaşındaki Emre’yi şefkatle kucakladı.

Gençlere tam destek

Çocukların sevgi seliyle karşıladığı Kılıçdaroğlu, gençleri de unutmadı. Çadır kentteki gençler, kendileriyle sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu’ndan üniversite hazırlıkları için destek istedi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’u işaret eden Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanımız burada, size gereken her türlü desteği verecektir” dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE FOTOĞRAF ÇEKTİREN ÇOCUK: "KEMAL ABİ, SENİNLE FOTOĞRAF ÇEKTİRELİM DE HAVAMIZ OLSUN"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konak Belediyesi’nin Dulkadiroğlu ilçesinde kurduğu çadırkentte depremzedelerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, depremzedelere “Yanınızdayız. Felaketi birlikte, dayanışma içinde atlatacağız” mesajı verdi.

Çadırkentte kalan çocuklara hediyeler veren Kılıçdaroğlu, “İşte bu güzel çocuklarımızın yarınları için daha çok çalışacağız. Güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” dedi.

Bir çocuk, bu sırada, “Kemal Abi, seninle fotoğraf çektirelim de havamız olsun” diyerek Kılıçdaroğlu ile fotoğraf çektirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Konak Belediyesi’nin kurduğu çadırkentin en küçük misafiri olan 4 aylık Ebrar bebek ve 1 yaşındaki Emre’yi kucağına aldı.

Çadırkentte kalan gençler ise kendileriyle sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu’ndan üniversite hazırlıkları için destek istedi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’u işaret eden Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanı’mız burada, size gereken her türlü desteği verecektir” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.