Dolar 33,0893
%0.08
Euro 36,2985
%0.28
Altın 2.626,700
%0.48
Bist-100 11.134,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kemalpaşa'ya 6 yeni araç

Kemalpaşa'ya 6 yeni araç

Kemalpaşa Belediyesi tarafından satın alınan 5 araç ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen 1 araç hizmet alanlarında kullanılmak üzere ilçeye kazandırıldı.

  • Ege Postası
  • 13.11.2022 - 11:13

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere filosuna 3 Zabıta Aracı, 1 Asfalt Serim Aracı, 1 Ambulans, 1 Engelsiz Ulaşım Aracı kazandıran belediye, 127 adet aktif araç sayısına ulaştı. Her yıl çeşitli hizmet alanlarına yönelik yeni araç alımları gerçekleştirilerek hizmetlerin aksamasının önüne geçilirken, atıl durumda olan veya kullanılmayan araçlar yenilenerek veya çeşitli eklemeler ile dönüştürülerek kullanıma sokuluyor.

‘’ARAÇ KİRALAMA ORANINI YÜZDE 30 AZALTTIK’’

2019 yılından itibaren araç kiralama yerine, satın alma anlayışını benimsediklerini ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, ‘’ Göreve geldiğimiz dönemde ağırlıklı olarak araç kiralama anlayışı ile oluşan ciddi maddi yükü ortadan kaldırmak amacıyla, ihtiyaçlar doğrultusunda araç satın alma işlemleri gerçekleştiriyoruz. Belediyemize kazandırdığımız araçlar halkımıza uzun yıllar hizmet edeceği gibi bu süre zarfında önemli bir ekonomik gideri de ortadan kaldırmış olacak. Bugün itibari ile 3 yıllık süreçte araç kiralama sayımızı %30 oranında azaltmış durumdayız. Yeni alınan araçlarımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

‘’15 ADET SIFIR ARAÇ KAZANDIRDIK’’

Araç filosunu sürekli olarak genişlettiklerini belirten Başkan Karakayalı, ‘’ Şuan sahada aktif kullandığımız 127 adet aracımız mevcut. Bunlardan 60 civarında kiralama yöntemiyle kullanılan araç söz konusuydu, bu sayıyı 40 civarına düşürmüş durumdayız. Son dönemde satın alma veya çeşitli kurumlarda hibe yoluyla belediyemize 15 adet sıfır araç kazandırdık. Kullanımda olmayan 5 aracımızı da modernize ederek halkımızın hizmetine sunduk’’ dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.