Dolar 32,2347
%0.17
Euro 34,9827
%0.4
Altın 2.427,070
%0.71
Bist-100 10.729,00
%-0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Karşıyaka’dan İslahiye’ye yardım eli

Karşıyaka’dan İslahiye’ye yardım eli

Deprem bölgesinde destek faaliyetine devam eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve belediye ekibi, depremde yakınlarını ve evlerini kaybeden Gaziantep’in Nurdağı ve Islahiye ilçelerindeki vatandaşlara yardımları ulaştırdı. Buradaki vatandaşlara 3 tır yardım malzemesini dağıttıklarını belirten Tugay, bölgede koordinasyon sorununun sürdüğüne dikkat çekti.

  • Ege Postası
  • 09.02.2023 - 12:34
  • Güncelleme: 09.02.2023 - 12:52

Karşıyaka Belediye Başaknı Dr. Cemil Tugay deprem bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor. Tugay, dün Gaziantep merkez, Nurdağı ve Islahiye ilçelerinde incelemede bulundu. Gaziantep’in Kayapınar Köyü’nde afetten etkilenen vatandaşlar ile de bir araya geldi.

Bugün de Hatay, Antakya ve İskenderun’da bölgeye ulaşacak 2 tır yardım malzemesini dağıtacaklarını belirten Tugay, “Burada her türlü yardım malzemesi karşılık buluyor. Biz bölgedeki hasarı görmek ve gerçek ihtiyaç malzemelerini belirlemek adına buradayız. Barınma ve gıda sorununun ciddi boyuta olduğunu söyleyebilirim. Koordinasyon sıkıntısı sürüyor.

Yarın aynı zamanda kardeş şehrimiz olan Adıyaman’ın Kesmetepe ilçesine geçeceğiz. 2 TIR yardım malzemesini de ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Olabildiğince çok insana temas etmek için ekiplerimizle var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.